מאסר לצעירים שירו למוות בחייל

ביהמ"ש העליון דחה את הערעור שהגישו 6 הצעירים שירו למוות בחייל נידאל מנסור מחוץ למועדון הרוקו ביץ' בחיפה בשנת 2005. השופטים החליטו לא לשנות את העונשים שנגזרו על ה-6 לאחר הורשעו בעבירות של רצח והריגה ונשלחו למאסר לתקופות של 7-14 שנים. אמו של איתן גץ, שנידון למאסר עולם, פרצה בבכי עם הקראת החלטת השופטים

משפטם של ששת המעורבים בהריגתו של החייל נידאל מנסור מחוץ למועדון ה"רוקו ביץ'" בחיפה בשנת 2005 הגיע היום לסיומו, עם דחיית הערעור שהגישו לבית המשפט העליון. השופטים החליטו להשאיר את העונש שנקבע על כנו, ושלחו את השישה בחזרה למאסר.

עונשי המאסר ניתנו לפי מידת מעורבותם של השישה, כאשר ארבעה מהם הורשעו בהריגה: האחים רועי ודודו צ'פאנה נידונו ל-14 שנות מאסר בפועל, אדם בוטבול נידון ל-12 שנות מאסר בפועל, אורן אדרי שהורשע אף הוא בהריגה נידון ל-10 שנות מאסר בפועל, ואילו אסי אדרי, שהורשע בסיוע למעשה, נדון לשבע שנות מאסר בפועל. איתן גץ, הורשע בתיק זה ברצח, ונידון למאסר עולם.

נציגי המדינה ביקשו להחמיר בעונשם של האחים צ'פאנה, אך בית המשפט דחה את הבקשה. הנאשמים מצדם הביעו אופטימיות טרם הדיון לגבי החלטת השופטים וקיוו להקלה בעונשם. בני משפחתם, שליוו אותם לבית המשפט, אמרו כי הם מקווים שהפעם הצדק ייעשה ולא רק למראית עין כמו שהיה לטענתם בבית המשפט המחוזי בחיפה.

אמו של אחדה נאשמים פרצה בבכי

אך התקוות התחלפו מהר מאוד באכזבה מצד בני המשפחה של הנאשמים. עם הקראת החלטת השופטים, פרצה אימו של איתן גץ בבכי על העונש שניתן לבנה.  מעונשי המאסר תנוכה תקופת המעצר עד תום ההליכים שבה שהו הנאשמים על פי החלטת בית המשפט.

בליל הרצח הגיעו האחים דודו ורועי צ'אפנה, איתן גץ, אדם בוטבול, ואורן אדרי לפתח מועדון ה"רוקו ביץ'", ובמקום התפתחה קטטה עם מאבטחי המועדון. אחרי שהתבקשו לעזוב את המקום, הבטיחו לשוב ולנקום, ואיימו ברצח המאבטחים.

תוך זמן קצר הם שבו למקום עם שני חברים נוספים שהתבקשו לסייע להם ברצח. כשהגיעו למקום, פתחו בירי לעבר פתח המועדון, שכתוצאה ממנו נפצע אנוש החייל נידאל מנסור מעוספיה. מאוחר יותר מנסור מת מפצעיו בבית החולים. אחד החברים שהצטרפו לחבורה היה סמי רוזיליו, שהפך מאוחר יותר לעד מדינה והביא להרשעתם של המעורבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת