רוצח יפתח מור-יוסף נשלח למאסר עולם

ביהמ"ש המחוזי בפ"ת גזר מאסר עולם על ניר חזיזה, שרצח את יפתח מור יוסף ז"ל בן ה-16, בעת שניסה לחסל אדם אחר. בנוסף נגזרו על חזיזה 20 שנות מאסר על ניסיון רצח ופיצוי של רבע מיליון שקלים שישלם למשפחת הנער

העבריין ניר חזיזה נשלח היום למאסר עולם, אחרי שהורשע בחודש שעבר ברצח הנער יפתח מור יוסף ברמלה ובניסיון לחסל את עינב כהן שעמו היה מסוכסך. בנוסף גזר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה 20 שנות מאסר בפועל על ניסיון החיסול של כהן, והטיל על חזיזה פיצויים בסך רבע מיליון שקלים, אותם ישלם למשפחתו של הנער בן ה-16.

בהחלטה על גובה הפיצוי ציינו השופטים את הנזק הנפשי שנגרם למשפחתו של הנער. "האובדן והצער שנגרם לבני משפחת המנוח הם ללא שיעור. מעשיו הנפשעים של הנאשם גזלו מהם את בנם היקר, בבת-עינם, והטביעו בהם את חותמו הכואב של השכול לכל יתרת ימיהם. כסימנים ראשונים לכך, נאלצו להעתיק את מקום מגוריהם לעיר אחרת, ונמסר לנו כי האם סובלת מבעיות רפואיות ונפשיות. המעט שניתן לעשות למענם, במסגרת המשפט הפלילי, הוא להעניק להם את הפיצוי המקסימאלי שקבע המחוקק. בעשותנו כן נתנו גם משקל מסוים לעובדה שעינב, הקורבן האחר של האירוע, שגם לטובתו היה מקום לפסוק פיצוי, הודיע כי אין הוא מעוניין בו, אלא מעדיף שישולם פיצוי גבוה ככל הניתן למשפחת המנוח".

בסביבתו של חזיזה קיבלו בתדהמה את גזר הדין הקשה והודיעו על כוונתם להגיש ערעור לבית המשפט העליון. "בית המשפט טעה טעות קשה", אמר עו"ד ירום הלוי, שמייצג את חזיזה. "נעשה עוול גדול מאוד. חקירת המשטרה הייתה למעלה ממגמתית, היא הייתה מזעזעת, ומתוך כך שמדינת ישראל איננה מדינת עולם שלישי וגם לא תהיה - אני תולה תקוות בערעור לבית המשפט העליון". פסק הדין התקבל בתדהמה בקרב בני משפחתו של חזיזה. עם הקראת העונש, צעקה אמו של הרוצח לשופטים: "אתם ליצנים" ויצאה מהאולם בזעם.

בני משפחתו של חזיזה שליוו אותו לבית המשפט, פגשו באולם את הוריו של הנער שנרצח, שסיפרו טרם גזר הדין על היום האחרון בו ראו את בנם. לדבריהם, הוא היה ילד טוב ולמדן. הם סיפרו כי ביום שאחרי הרצח, בנם היה אמור לגשת למבחן רישוי כדי לקבל רישיון נהיגה. "אין לנו נחמה בעונש לרוצח", אמרו הוריו של מור יוסף.

לגבי הטענה לפיה הכרעת הדין התקבלה על סמך ראיה אחת שאינה איכותית, אמרה עו"ד אורלי בן ארי מפרקליטות מחוז מרכז, כי לא מדובר בכמות אלא באיכות. "ההכרעה היא חשובה ומדויקת", ציינה.

רצח את הנער בן ה-16 בשוגג

כתב האישום נגד חזיזה מתאר כי בינו לבין אדם אחר, מוריס קריספיל, התגלע סכסוך על כך חוב כספי של האחרון. חזיזה ראה בעינב כהן, חברו של קריספיל, כחייב גם הוא. לטענת הפרקליטות, כך גמלה בלבו ההחלטה להביא למותו של כהן.

ביום הרצח הגיע חזיזה עם אדם נוסף לרחוב בר אילן שברמלה, כששניהם היו רכובים על קטנוע. חזיזה ישב מאחורי הנהג, שזהותו עדיין אינה ידועה למשטרה. הוא ירד מהקטנוע כשאקדח בידו, פסע לעבר כהן, ועל פי כתב האישום ירה לכיוונו 13 יריות. כהן ניסה להימלט, אך חזיזה המשיך לדלוק אחריו ולירות מתוך כוונה להרוג אותו.

כתוצאה מהירי שהתבצע בעת המרדף, פגע אחד הכדורים בראשו של מור-יוסף, ושלושה כדורים פגעו בכהן, שנפצע קשה. יום למחרת הוא מת מפצעיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת