הבוקר שאחרי: הנשיא לשעבר קצב עדיין מסתגר בביתו

לראשונה מזה זמן רב, החליט משה קצב שלא להתפלל את תפילת השחרית בבית הכנסת השכונתי בקרית מלאכי, אלא בביתו כשהוא מוקף במספר קטן של חברים ובני משפחה. "הוא שבור, העובדה שהשופטים לא האזינו לטענותיו מכעיסה אותו", אמרו חברים שביקרו את קצב

יממה לאחר פסיקת בית המשפט העליון וההחלטה לשלוח לכלא את משה קצב, מממשיך הנשיא לשעבר להסתגר בביתו שבקרית מלאכי יחד עם רעייתו גילה, בני משפחתו וקומץ מקורבים.

בשונה מבקרים אחרים, לא יצא הבוקר קצב לתפילת השחרית בבית הכנסת השכונתי בו הוא מתפלל כבר עשרות שנים, אלא העדיף להתפלל בביתו. אנשים שהגיעו לביתו ושהו במחיצתו, מספרים גם הבוקר כי קצב שרוי במצב נפשי לא פשוט. "הוא שבור", אומרים המקורבים, "הוא מאוכזב מהחלטת בית המשפט ומהעובדה שהשופטים התעלמו מהצד שלו".

בשב"ס כבר נערכים לקליטתו

ב-7 בדצמבר יהפוך משה קצב מנשיא לשעבר לאסיר. עדיין לא ברור אם ייכנס לכלא מעשיהו או איילון, אך כל זמן שלא יודה בעבירות הוא לא ייצא לחופשות ולא יופחת שליש ממאסרו. לדעת קצינים ואסירים לשעבר, בהיותו עבריין מין מורשע מעמדו בכלא יהיה נמוך במיוחד.

"מעמדם של עברייני מין בבתי הכלא הוא לא נמוך, הוא מתחת לבלטות", אמר רוני ליבוביץ' המוכר בכינוי "האופנובנק", אחרי שורת מעשי שוד שביצע בשנות ה-90. לדברי ליבוביץ' "קוברים אותם (את עברייני המין) שם".

בשירות בתי הסוהר נערכים לקלוט את הנשיא לשעבר שהורשע באונס ובשורת עבירות מין ונערכים לשמור עליו כדי שלא יפגע בעצמו וגם ולהבהיר לו שהוא אסיר ככל האסירים, ויזכה ליחס לו זוכה כל עבריין מין מורשע, למרות שעד כה זכה ליחס מועדף. בשונה מעבריינים אחרים, קצב היה חופשי במהלך כל תקופת המשפט שהתנהל נגדו, וזכה לדחייה במועד ריצוי העונש.

"צריך הרבה אומץ בשביל לעשות את זה", הוסיף ליבוביץ'. "אתה מרגיש בתהום בלי סולם לעלות, אבל לחיים יש דינמיקה יותר חזקה". ביום ראשון, צפוי קצב לעבור ועדה של שירות בתי הסוהר שכוללת פסיכולוג, רופא ועובד סוציאלי, שתקבע את מידת התאמתו לכלא. אחרי גיבוש הממצאים יוחלט באיזה כלא ישובץ בהתאם למצבו.