פרסום ראשון: שני סביליה נשלחה ל-3 חודשי מאסר

החלטה תקדימית בבית המשפט המחוזי בירושלים: שוטרת מג"ב לשעבר שהורשעה בהתעללות בצעיר פלסטיני נשלחה לכלא, למאסר בפועל. בדרך כלל מקרים כאלה מסתיימים בעבודות שירות אבל השופט ביקש להרתיע ושלח את שני סביליה לשלושה חודשי מאסר בפועל

שני סביליה הגיעה היום לבית המשפט המחוזי בירושלים אחרי לילה לבן. "לא ישנתי בלילה מהלחץ, זה מלחיץ", היא מסבירה. סביליה בת ה-22, סיימה את שירותה במשמר הגבול. דקות לפני הקראת גזר הדין ואחרי שהודתה באישומים והתנצלה, היא הייתה משוכנעת כי תצא בזול מהסיפור הזה. "עוד לא התחלתי את החיים שלי. מה כלא עכשיו? זה יהרוס לי הכל. לא יהיה לי עתיד", אמר לפני הקראת גזר הדין.

זה קרה ביום הנכבה לפני שנתיים באזור צומת רוקפלר במזרח ירושלים. סביליה שירתה במג"ב והתבקשה עם שוטר נוסף להעביר קטין פלסטיני בן 17 שעוכב במחסום. בדרך היא כיסתה את פניו, הידקה את האזיקים על ידיו, ומשכה אותם כלפי מעלה. אחר כך בעטה בחוזקה בעכוזו ואמרה לו "עוד עשר דקות אתה מת".

בהמשך, באחד החדרים בתחנת המשטרה, שלפה סביליה את אקדחה האישי שהיה ריק ממחסנית, דרכה אותו, הצמידה לצווארו של הקטין הפלסטיני תוך שהיא סופרת מעשר לאחת, והוא צועק "לא, לא". היא לחצה על ההדק וקראה "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות". אחר כך גם הכתה אותו באגרופים ובסטירות.

"מבקשת סליחה מכל הלב"

"קרה מה שקרה, חוץ מלהביע חרטה אני מביעה צער. מבקשת סליחה מכל הלב", אמרה היום שוטרת מג"ב המשוחררת. סביליה הודתה כי ביצעה את המעשים מתוך מניע של גזענות והורשעה. כולם באולם סברו שהתיק הזה יסתיים בעבודות שירות, אך לא השופט אמנון כהן.

בגזר הדין ציין השופט: "בתי המשפט קבעו לא אחת, כי יש להעביר מסר ברור וחד משמעי לכל אנשי המרות בתפקידיהם השונים, לפיו - מי שמנצל שררה ומדים להתעלל ולהשפיל אנשים הנתונים למרותו ובשליטתו - דינו ענישה חמורה".

השופט כהן גזר על סביליה שלושה חודשי מאסר בפועל ושלושה חודשי עבודות שירות. "הבחורה, לצערי, כמובן גם אמרתי לבית המשפט, התנהגה באופן לא ראוי בהתנהגות שלה, אבל מפה ועד מאסר בפועל הדרך ארוכה, איפה האופק השיקומי?", אמר פרקליטה של סביליה עו"ד רפאל פריג'.

סביליה: נערער לעליון

במחלקה לחקירות שוטרים התייחסו לתיק הזה כתיק מוביל בכל הקשור לנושא ההרתעה. "מדובר בפגיעה באמון הציבור במשטרה ישראל, מדובר בפגיעה בעבודת הקודש שמבצעים שוטרים נאמנים לחוק", הסבירה התובעת מטעם מח"ש עו"ד מיכל פרייסמן.

סביליה יצאה מהדיון המומה. "לדעתי החמירו בעונש ואנחנו נגיב בהתאם", הדגישה סביליה. שוטרת מג"ב לשעבר תערער לבית המשפט העליון, ועד אז היא תנסה גם לעכל את האפשרות שהיא בדרך לשלושה חודשים בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק