"מעמד עבריין מין נמוך מזה של הבלטות"

בשב"ס נערכים לקליטת האנס קצב: אחרי שיעבור ועדת מומחים של שב"ס - יוחלט לאיזה כלא ישובץ. בינתיים מתכוננים בשב"ס לשמור על קצב שלא יפגע בעצמו, אך מבהירים: מעמדו יהיה כשל כל עבריין מין מורשע. "קוברים אותם שם", אומר האסיר לשעבר רוני ליבוביץ'. "מעמדם נמוך מזה של הבלטות"

ב-7 בדצמבר יהפוך משה קצב מנשיא לשעבר לאסיר. עדיין לא ברור אם ייכנס לכלא מעשיהו או איילון, אך כל זמן שלא יודה בעבירות הוא לא ייצא לחופשות ולא יופחת שליש ממאסרו. לדעת קצינים ואסירים לשעבר, בהיותו עבריין מין מורשע מעמדו בכלא יהיה נמוך במיוחד

"מעמדם של עברייני מין בבתי הכלא הוא לא נמוך, הוא מתחת לבלטות", אמר רוני ליבוביץ' המוכר בכינוי "האופנובנק", אחרי שורת מעשי שוד שביצע בשנות ה-90. לדברי ליבוביץ' "קוברים אותם (את עברייני המין) שם".

בשירות בתי הסוהר נערכים לקלוט את הנשיא לשעבר שהורשע באונס ובשורת עבירות מין ונערכים לשמור עליו כדי שלא יפגע בעצמו וגם ולהבהיר לו שהוא אסיר ככל האסירים, ויזכה ליחס לו זוכה כל עבריין מין מורשע, למרות שעד כה זכה ליחס מועדף. בשונה מעבריינים אחרים, בוא היה חופשי במהלך כל תקופת המשפט שהתנהל נגדו, וזכה לדחייה במועד ריצוי העונש.

"צריך הרבה אומץ בשביל לעשות את זה", הוסיף ליבוביץ'. "אתה מרגיש בתהום בלי סולם לעלות, אבל לחיים יש דינמיקה יותר חזקה". ביום ראשון, צפוי קצב לעבור ועדה של שירות בתי הסוהר שכוללת פסיכולוג, רופא ועובד סוציאלי, שתקבע את מידת התאמתו לכלא. אחרי גיבוש הממצאים יוחלט באיזה כלא ישובץ בהתאם למצבו.

שופטי העליון: עדותה של א' אמינה

הבוקר הגיעה לסיומה פרשת משפט קצב. ב-7 בדצמבר ייכנס נשיא המדינה השמיני לכלא ל-7 שנות מאסר, באשמת אונס ושורה של עבירות מין. ערעורו של קצב נדחה הבוקר לחלוטין בבית המשפט העליון. קצב ומשפחתו שבו לקריית מלאכי עם ההחלטה.

שלושה שופטים, עדנה ארבל, סלים ג'ובראן, ומרים נאור הכריעו: משה קצב אנס את א' בלשכתו ובבית מלון בירושלים. קצב, קבעו השופטים, ביצע ב-א' גם מעשה מגונה בכוח והורשע בשיבוש הליכי משפט. בכך נדחה הערעור על לב התיק. כך דחו גם את הערעור בנוגע לעבירות המין שביצע בשתי העובדות הנוספות, ל' ו-ה'.

ראש ההרכב, השופטת מרים נאור, אמרה בתחילת ההקראה כי ההחלטה התקבלה פה אחד. השופטים דחו את קו ההגנה החלופי של פרקליטי קצב, לפיו ייתכן ונשיא המדינה לשעבר ניהל עם א' ממשרד התיירות רומן - ולא אנס אותה, למרות ההרשעה ולמרות שקצב מעולם לא אמר זאת בעצמו. לפי השופטים, עדותה של א' אמינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק