א' ממשרד התיירות תתבע את משה קצב בדין אזרחי

אחרי שעדותה זכתה לאמון הערכאה הגבוהה ביותר במערכת המשפט, א' ממשרד התיירות מבקשת לחזור לשגרה. "כשאומרים אמת לא צריך גדודים של יחצ"נים", אמרה היום. כעת בכוונתה להגיש תביעה אזרחית על הנזק שנגרם לה

למרות שבית המשפט העליון דחה היום את ערעורו של הנשיא לשעבר משה קצב, ייתכן כי עומד בפניו מאבק משפטי נוסף: א' ממשרד התיירות שהייתה המתלוננת המרכזית בתיק נגדו מתכוונת להגיש נגד קצב תביעה אזרחית.

לאחר פסיקת בית המשפט החליטה א' ממשרד התיירות כי היא מעוניינת לתבוע את הנשיא לשעבר. למרות זאת, ישנה בעיה משפטית לא פשוטה, כי יש ככל הנראה התיישנות בעניינה בבקשה לתביעה אזרחית.

פרקליטה של א' ממשרד התיירות עו"ד דני סרור, מנסה כעת למצוא דרך משפטית שתאפשר לה בכל מקרה להגיש את התביעה.

"האמת חזקה מכל"

לאחר ששמעה את פסק הדין בערעור אמרה א' לחדשות 2: "שאומרים את האמת לא צריך גדודים של עורכי דין וכסף וצבא של יחצ"נים. האמת חזקה מכל. לאורך כל הדרך חשתי והאמנתי בכל לבי שבית המשפט יאמין לי. הצדק ניצח ועכשיו אני רוצה דבר אחד, לחזור לשגרת יומי שנשללה ממני כל כך הרבה זמן".

א' מבית הנשיא שהייתה הראשונה להתלונן נגד קצב אמרה לאחר הכרעת בית המשפט העליון: "אני שמחה וחשה תחושת הקלה על כך שהאמת יצאה לאור, והיום הוכח מעל לכל ספק כי נשיאה לשעבר של מדינת ישראל הוא אנס, כפי שטענתי מתחילת הפרשה. אני מצרה על כך שלא הוכנסתי לכתב האישום ולדעתי עונשו של קצב היה צריך להיות כפול ומכופל, לו כל הנפגעות ממנו היו נכללות בכתב האישום. אני מזועזעת ממסע השקרים וההכפשות שניהלו נגדי קצב ואנשיו לרבות דברים שנאמרו על ידי אביגדור פלדמן ביציאה מבית המשפט".

שופטי העליון: עדותה של א' אמינה

הבוקר הגיעה לסיומה פרשת משפט קצב. ב-7 בדצמבר ייכנס נשיא המדינה השמיני לכלא ל-7 שנות מאסר, באשמת אונס ושורה של עבירות מין. ערעורו של קצב נדחה הבוקר לחלוטין בבית המשפט העליון. קצב ומשפחתו שבו לקריית מלאכי עם ההחלטה.

שלושה שופטים, עדנה ארבל, סלים ג'ובראן, ומרים נאור הכריעו: משה קצב אנס את א' בלשכתו ובבית מלון בירושלים. קצב, קבעו השופטים, ביצע ב-א' גם מעשה מגונה בכוח והורשע בשיבוש הליכי משפט. בכך נדחה הערעור על לב התיק. כך דחו גם את הערעור בנוגע לעבירות המין שביצע בשתי העובדות הנוספות, ל' ו-ה'.

ראש ההרכב, השופטת מרים נאור, אמרה בתחילת ההקראה כי ההחלטה התקבלה פה אחד. השופטים דחו את קו ההגנה החלופי של פרקליטי קצב, לפיו ייתכן ונשיא המדינה לשעבר ניהל עם א' ממשרד התיירות רומן - ולא אנס אותה, למרות ההרשעה ולמרות שקצב מעולם לא אמר זאת בעצמו. לפי השופטים, עדותה של א' אמינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק