הצעירה שפניה הושחתו העידה: "כולם רוצחים פוטנציאליים"

"הרגשתי שאני נחנקת מהדם שהציף אותי בגרון", כך תיארה היום הצעירה שהותקפה בחודש פברואר בשדרות ח"ן בתל אביב, בעדותה במשפטו של הנאשם בתקיפה, עידן אנורי. "הרגשתי שהוא נותן לי מכות בסדר מופתי"

הצעירה שפניה הושחתו בשדרות ח"ן בתל אביב הגיעה הבוקר להעיד במשפטו של עידן אנורי, מי שנאשם בתקיפתה החמורה. הצעירה הגיעה לבית המשפט מלווה במשפחתה, כשעל פניה צלקת קטנה בלבד - שלא מעידה על הטראומה הפיזית והנפשית שעברה.

עדותה של הצעירה, שעל פרטיה מוטל צו איסור פרסום, נקטעה לפרקים כאשר פרצה בבכי. "חזרתי הבית מהעבודה כשזיהיתי בחור על אופנוע שכולו לבש בגדים כהים", החלה לתאר את המקרה. "לפתע הוא חסם לי את המדרכה, עקפתי אותו והמשכתי ללכת נורא מהר. פניתי ימינה לשדרות חן מרחוב זמנהוף ושוב ראיתי את אותו אופנוען וחיכיתי שהוא יבוא אליי", תיארה את הרגע בו היא הבינה כי לא תוכל לברוח מהתוקף.

אחר כך המשיכה לספר על רגע התקיפה. "הוא נצמד אליי ופתאום הרגשתי כמו מכת חשמל. התעלפתי לרגע והרגשתי שהוא נותן לי מכות בסדר מופתי - אחד בבטן ואחד בגב, אחד בבטן ואחד בגב. פחדתי שהוא עומד לאנוס אותי, פחדתי שהוא ירדים אותי ולכן חסמתי את הפה עם הידיים".

"הרגשתי שאני נחנקת מהדם"

"ברגע הזה הוא עשה תנועה אלכסונית עם הסכין והידיים שלי נשמטו, הוא עשה תנועה אלכסונית לכיוון השני על הפנים שלי, אחריה הרגשתי שאני נחנקת מהדם שהציף אותי בגרון", אמרה בקול חנוק. "התחלתי לצרוח בכל הכוח והרגשתי את הסכין חודרת לגוף שלי. לרגע חשבתי שהסכין תצא מקדימה, אבל היא המשיכה לחדור פנימה".

במהלך הדיון סיפרה הצעירה על הסכסוך בינה לבין אנורי, שעבד איתה. "עבדתי בעמותה כמתרגמת הוא הגיע לעבודה 4-5 חודשים אחרי. לא הסתדרנו מהרגע הראשון מפני שאני לא יכולה לכבד אדם שלא מכבד נשים", אמרה בנחרצות.

היא המשיכה ואמרה שכאשר סידרה לוח משמרות, השאירה לאנורי הודעת משיבון על הימים בהם הוא צריך לעבוד. "כאשר פגש אותי הסתכל לי בעיניים וראיתי שהאישונים שלו מתרחבים. ואז הוא אמר לי 'לא אהבתי את הטון שלך. אנשים אחרים שהיו מדברים אליי ככה היו ממזמן שוכבים על הרצפה'. הוא הוסיף ואיים, 'פתחת איתי מלחמה עכשיו תראי מה יהיה לך. מעכשיו כשאת הולכת ברחוב תסתכלי טוב טוב ימינה ושמאלה'".

"סומכת רק על שלושה גברים"

כאשר נשאלה על התקיפה סיפרה הצעירה שלא הפסיקה להגיד לעצמה שהיא חייבת לזכור הכל. "לא תכננתי למות", הוסיפה. כאשר נשאלה על ידי התביעה אם היא יכולה להצביע באופן מוחלט בכך שמדובר בתוקף אמרה שהוא היה עם קסדה וכאשר הוא אמר לה ארבע מילים בלבד היא לא הצליחה לזהות את המבטא שלו.

בתום עדותה אמרה: "היום, אחרי התקיפה, אני סומכת רק על שלושה גברים: אבי, אחי ובן זוגי. מלבדם כל השאר הם רוצחים פוטנציאליים".

עו"ד אורי קינן, סנגורו של החשוד אמר במהלך ההפסקה בדיון: "אין לי ספק שהתקיפה בוצעה, אך הצעירה לא יכלה להצביע באופן חד משמעי על כך שאנורי הוא התוקף". בתום ההפסקה נכנסו הצדדים להמשך הדיון לחקירה נגדית של ההגנה אך זו נערכה בדלתיים סגורות.

"בעדותה מגוללת הנפגעת את הפגיעה הקשה שעברה, אשר מעבר לנזק הפיזי הרב, גרמה לה גם נזק נפשי עצום, ששנים יעברו עד שניתן יהיה, אם בכלל, לתקנו", אמרה היום עו"ד טלי אייזנברג ממרכז נגה לנפגעי פשיעה. "על בית המשפט השומע עדויות מצמררות שכאלה, מוטלת האחריות להפעיל את כל כובד משקלו על מנת למנוע ממקרים שכאלה להישנות בעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק