המתלוננת נגד חנן גולדבלט בריאיון ראשון: "אני עוד אוכיח את האמת שלי"

מ', מי שהייתה המתלוננת המרכזית בפרשה נגד השחקן חנן גולדבלט מדברת הבוקר לראשונה. בתחילת החודש הטיל ביהמ"ש המחוזי ספק במהימנותה, במהלך משפט נגד בן זוגה לשעבר, שגם נגדו התלוננה בגין אונס. "הם קראו לי 'מתלוננת סדרתית', אבל אני הייתי חוזרת על התלונות, ואוכיח את האמת שלי", היא אומרת

לפני כעשרה חודשים החליט בית המשפט העליון לזכות את השחקן חנן גולדבלט מעבירות של אינוס, לקצר את עונש מאסרו בשנה, ולהעמיד אותו על שש שנות מאסר. מ' המתלוננת המרכזית מתוך 13 הנשים שהתלוננו נגדו בפרשה, מדברת הבוקר לראשונה בריאיון לעיתון "מעריב".

לפני ארבע שנים התלוננה מ' נגד רונן אייל, אדם אנונימי שהיה בעבר בן זוגה, בטענה כי אנס אותה. בתחילת החודש זיכה אותו בית המשפט המחוזי מאשמת אונס, מעשה סדום ותקיפה. על פי כתב האישום, המתלוננת בת ה-25 קיימה קשר זוגי עם רונן, ואף עברה להתגורר עמו, זאת כשבעה חודשים אחרי שהעידה במשפטו של גולדבלט. אחרי חודש של זוגיות פרץ בין השניים סכסוך שבמהלכו טענה כי אנס אותה ותקף אותה.

הרכב של שלושה שופטי בית המשפט המחוזי, בראשות השופט אורי שוהם, דחה אז את טענותיה של המתלוננת שהיו "מלאי סתירות". במהלך המשפט טענה התביעה כי המתלוננת שיתפה את חברותיה רק בתקיפה הפיזית מצדן של רונן ומעולם לא ציינה בפניהן כי נאנסה, בעיקר משום ששמה נקשר בפרשת גולדבלט.

"רציתי לרצות אותו, האמנתי שהוא יכול להגשים לי חלום"

בעקבות שתי המהלומות שספגה, מספרת מ' בריאיון שפורסם הבוקר: "הם המציאו לי שם, קראו לי 'מתלוננת סדרתית', אבל אני אוכיח את האמת שלי. אני מאמינה שדברים לא קורים סתם, והייתי חוזרת על התלונות".

מ' הכי שהכירה את גולדבלט שעוד הייתה חיילת במסגרת קורס למשחק שבו השתתפה מציינת כי "לרגע לא חשבתי שהשיעורים ידרדרו למשהו מיני", ומוסיפה כי כשהציע לה לקבל "שיעורים פרטיים" בביתו, היא חשבה כי חשבה שזה בשל העובדה שיש "התפתחויות בעלילה שמובילות לסצנה מינית בין השחקנית הראשית לבין אביו של בן זוגה".

לטענתה, במסגרת ה"שיעור", הציע לה גולדבלט לקיים יחסי מין. "כשנלחצתי, הוא אמר שאני לא מוכנה להפוך לשחקנית מקצועית, הוא עשה הכל בעדינות ובצורה מחושבת. בהתחלה הציע שאתאמן עליו בנשיקות, ורק אר כך העלה את הרף", היא מציינת "רק רציתי לרצות אותו, האמנתי שהוא יכול להגשים לי חלום, אחר כך רק רציתי שזה ייגמר, לא יכולתי לשכוח את הנשימות שלו".

כששמעה על ההקלה בעונש מאסרו, מספרת מ' כי היא כעסה ולא האמינה שכך נראה הצדק. "ידעתי שהשופטים האמינו לי, כי הם לא שינו דבר מהעובדות, אבל ברגע שסעיף האישום שונה וזה גרר הפחתה של שנה מהעונש, הרגשתי רע". היא מוסיפה: "עברתי תקופה כל כך קשה, וטראומה שגררה טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים. בעקבות הכדורים איבדתי את הזיכרון והתחלתי אף לגמגם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק