אם הערעור יידחה - קצב יכנס לכלא בשבוע הבא

נשיא המדינה לשעבר משה קצב צפוי להתחיל את ריצוי עונש מאסרו כבר בשבוע הבא בכלא מעשיהו, זאת אם בית המשפט העליון ידחה מחר את ערעורו. בשב"ס מבהירים כי אם קצב ימשיך להתכחש לעבירות בהן הוא מואשם, הוא מסתכן באי-ניכוי שליש ממאסרו ובפגיעה בחופשות

מחר תגיע לנקודת הסיום פרשת משפטו של הנשיא לשעבר משה קצב. בשירות בתי הסוהר כבר נערכים למצב שבו יידחה ערעורו של קצב - אז הוא צפוי להיכנס לכלא כבר במהלך השבוע הבא.

מחר בשעה 8:30 נעביר משדר מיוחד בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט מהכרעת הדין בערעורו של קצב.

בשירות בית הסוהר קיבלו החלטה עקרונית, לפיה אם אכן יידרש קצב לרצות את תקופת המאסר שנגזרה עליו, הוא יוכנס לאגף לשומרי מצוות בכלא מעשיהו.

עם זאת, בשירות בתי הסוהר מבהירים שאם יתגלה כי הנשיא לשעבר סובל מ"חרדת מאסר", ייתכן שיחליטו לשלוח אותו לאגף קטן יותר, שיאפשר לו קליטה והתאקלמות מהירה יותר, ואז ישלח לכלא איילון.

עוד מעריכים היום ברשות בתי הסוהר כי במקרה של קצב יש בעיה כפולה מבחינת ריצוי עונשו. אם אכן ידחה הערעור הוא יוגדר כעבריין מין, ובמקרה כזה יהיו לו לא מעט מגבלות שיפגעו באפשרות לניקוי שליש ממאסרו וביציאתו לחופשות.

על פי התקנות עבריין מין מחויב בתיקון דרכו, ולכן הוא עובר סוג של טיפול בזמן המאסר. אך מאחר שקצב מתכחש לעבירות, אין מה לטפל בו, ואם הוא לא יעבור טיפול, לא ינוכה שליש ממאסרו ותהיה לו בעיה ביציאה לחופשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק