הקצין שנאשם בסחר בסמים: מתחרט, אשא בתוצאות הנזק ההרסני

רב סרן ע"ק, מספר 3 בחטיבה הדרומית, נאשם בשורת עבירות חמורות ובהן סחר בסם מסוכן, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, וחריגה מסמכות עד כדי סיכון המדינה. בעדותו אמר: "התבדחנו על הסמים שהמשטרה לא רוצה לקחת". הנה העדות המלאה

עדותו של הקצין נחשפת (חדשות 2)

כתב אישום חמור הוגש לפני כחודש נגד רב סרן ע"ק בגין שורה ארוכה של עבירות ובהן סחר בסם מסוכן, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, וחריגה מסמכות עד כדי סיכון המדינה. היום, אנו חושפים לראשונה את עדותו של הקצין, שהיה מדורג מס' 3 בשרשרת הפיקוד של אוגדת עזה.

הקצין גולל בעדותו כיצד החל לסחור בסמים יחד עם מכרו, אבי שלום, המיוצג על ידי עורכי הדין אבי חימי ושלום וייס. לדבריו, מעשיו היו "טימטום", והם נבעו מלחצים שהופעלו עליו ולא מבצע כסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוקר: איך אבי ידע שיש לך סמים?
ע"ק: הוא בדק אצלי מדי יום כמעט.
חוקר: בדק אצלך?
ע"ק: כאילו טלפונית, לא פיסית.
חוקר: איך הוא בכלל ידע שיש לך סמים?
ע"ק: דיברנו על זה מקודם. הוא פלוס מינוס חצי שנה, לא זוכר בדיוק. נפגשנו בחתונה של חבר משותף. הוא שאל אותי על התפקיד, איך הולך ומי... התבדחנו על הסוגיה של הסמים שתקועים פה שהמשטרה לא רוצה לקחת ואין מי שידחוף, אין מי שיעביר. נתקע פה, נתקע בגדוד, נתקע פה.

חוקר: איך זה היה?
ע"ק: "סיפרתי בבדיחות על השולחן כאילו מה קורה פה, איך הולך בתפקיד, מה עושים, מי נגד מי. הוא אמר שיש לו מה לעשות עם החומר הזה וככה זה התגלגל.

ע"ק: "אני בוש ונכלם מהאירוע הנ"ל. אני עוד צריך לשבת לחשוב היטב על אופן בקשת הסליחה והחרטה על האירוע. אני מנסה לפענח לעצמי איך הגעתי למצב הזה ולסיטואציה הזאת ומתקשה. ללא כל ספק אני מצטער ומתחרט ובלב כבד מאוד אני אשא בתוצאות ובנזק ההרסני למשפחתי אשר בניתי במו ידיי".

חוקר: לקחתי מאוד קשה את המעורבות שלך בפרשה...אני מקווה שבאמת תעמוד בדבריך ותמסור את כל הידוע לך למשטרה במטרה לסייע לה בחקירה.

ע"ק: "מה שנעשה לא נעשה תמורת בצע כסף אלא תחת מערכת לחצים. אל לך להכליל את כל קציני צה"ל ולהיות מאוכזב, כי זאת לחלוטין לא התמונה ולא המציאות. כמו שאמרתי אני אעשה את כל מה שנדרש על מנת לסיים את הפרשת הזאת הכי טוב שאפשר. יותר מכל אני מצטער מעמקי לבי על המצב ועל העלבון לכלל המערכת"

הקצין, בדרגת רב-סרן, נאשם כי סחר ביותר מ-150 קילוגרם של סמים מסוג הרואין, קוקאין וחשיש שנתפסו במהלך שירותו באוגדת עזה, במסגרתו היה אחראי על טיפול בהברחות הסמים בגבול מצרים. תמורת הסמים הוא היה אמור להרוויח למעלה מ-2 מיליון שקלים, ובחיפוש שבוצע בביתו אותרו 320 אלף שקלים במזומן.