מאסרה של ענת קם נדחה ב-10 ימים

מספר ימים לפני שהייתה אמורה להיכנס לכלא, נעתר בית המשפט לבקשת סניגורה החדש של ענת קם והיא תיכנס לכלא רק בעוד עשרה ימים. בינתיים תישאר קם במעצר בית, ועורך דינה ילמד את חומרי חקירתה במטרה לערער לבית המשפט העליון

תשאר עוד 10 ימים בבית, קם (חדשות 2)

חדשות טובות ל"מרגלת הישראלית": ביום ראשון הקרוב הייתה אמורה ענת קם שהורשעה בהחזקת מסמכים סודיים ומסירתם לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו, להיכנס למאסר למשך ארבע שנים וחצי. מתברר שקם תוכל להרגיש את ה"חופש" עוד קצת, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב דחה בעשרה ימים את כליאתה. השופטים נענו לבקשתו של סנגורה החדש של קם, עו"ד אילן בומבך.

דחיית הכליאה של קם תאפשר לסנגורה ללמוד את חומרי החקירה נגדה ולהגיש בקשה מסודרת לבית המשפט לדחיית ריצוי העונש, מה שייתן לקם אפשרות לערער על גזר דינה לבית המשפט העליון לפני שתיכנס אל מאחורי סורג ובריח. סנגורה של קם נתקל תחילה בהתנגדות מצד הפרקליטות למסור לידיו את חומרי החקירה, בטענה שהמידע רגיש ושהשב"כ טרם אישר את העברתו. עם זאת, עו"ד בומבך לא ויתר ופנה לבית המשפט שאישר לו לבסוף לקבל את החומר.

קם הורשעה לפי הודאתה בעבירות של ריגול חמור וכן מסירת ידיעה סודית, בלא היתר. השופטים נורית אחיטוב, רענן בן-יוסף ומירי דיסקין קבעו פה-אחד כי "מעשיה של קם מהווים הפרה של כל נורמה ומערכת הבנויה על אמון הדדי, והם ראויים לכל גנאי".

השופטים אף דחו את הטענה שהעלתה קם, כי מעשיה נבעו מתמימות ומטיפשות, לאור גילה הצעיר, וקבעו כי היא ביצעה את המעשים ממניעים אידיאולוגיים. קם עתידה להיכנס לתא המעצר ב-20 בנובמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק