24 שעות לפני ההכרעה: קצב מתפלל בבית הכנסת

יותר מחמש שנים לאחר שהתפוצצה לראשונה, תגיע מפרשת קצב תגיע לסיומה מחר בבית המשפט העליון שיכריע בערעורו של הנשיא לשעבר. גם אם קצב, שהורשע באונס ובשורת עבירות מין, לא יזוכה - הוא יבקש לדחות את תחילת ריצוי העונש לתחילת השבוע הבא. הבוקר הוא יצא כהרגלו לתפילה בבית הכנסת הקרוב לביתו בקריית מלאכי

פחות מ-24 שעות נותרו עד הכרעת בית המשפט העליון בעניינו של הנשיא לשעבר משה קצב, אחרי הערעור שהגיש על חומרת עונשו. מחר ב-9:00 בבוקר ייסרו שופטי בית המשפט העליון, מרים נאור, סלים ג'ובראן ועדנה ארבל את החלטתם הסופית ויגזרו את גורלו של קצב. את הכרעת הדין נעביר במשדר מיוחד מחר ב-8:30 בוקר כאן בחדשות 2 באינטרנט.

קצב ערער לבית המשפט העליון הן על עצם ההרשעה והן על העונש, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו שבע שנות מאסר בגין אונס ושורה של עבירות מין נוספות. ביצוע עונשו נדחה עד להכרעה בערעור בעליון.

הבוקר יצא קצב כהרגלו לתפילה בבית הכנסת בקריית מלאכי. הוא סירב לשוחח עם העיתונאים ובסיום התפילה שב והסתגר בביתו. גם מחר, רגע לפני הכרעת הדין הסופית, הוא צפוי להתפלל שחרית בבית הכנסת ואז לצאת לכיוון ירושלים, יחד עם בני משפחתו וככל הנראה גם רעייתו גילה, שלא הגיעה להקראת גזר דינו במחוזי אולם ליוותה את בעלה בדיון בערעור בבית המשפט העליון.

למרות שעבר זמן רב מאז גזר הדין, ההערכה היא שגם אם יידחה ערעורו, קצב יבקש לדחות את תחילת ריצוי העונש. עם זאת, בשירות בתי הסוהר מתחילים להיערך לכניסתו של הנשיא לשעבר משה קצב, גם אם לא באופן רשמי, וערכו מספר ישיבות כדי להיות מוכנים לקליטתו של קצב.

מה מצפה לקצב בבית הסוהר?

אם אכן ערעורו לא יתקבל והוא יהפוך לאסיר מן המניין, קצב צפוי להיות משובץ באגף שומרי המסורת בשל היותו אדם דתי שמתפלל ובתאו יהיה מספר קטן של אסירים. יומו של קצב, אם אכן יהפוך לאסיר, ייפתח בשעה 6:00 בבוקר עם השכמה, ספירת אסירים וארוחה, טיול בחצר הכלא ובהמשך ארוחת הערב.

קצב יהיה רשאי להשתמש בטלפון הציבורי, יוכל לקבל בני משפחה מדרגה ראשונה לביקורים, יקבל כלי גילוח ורחצה וכן לבנים, וכן יורשה לרכוש מוצרים בקנטינה בסכום של עד 1,500 שקל. בשב"ס סירבו להתייחס לידיעה ואמרו כי הם אינם מתייחסים לקליטת אסירים ולא דנים בשאלות עתידיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת