"לא רצו לסגור את התיק שלי - כדי לא להפיל את התיק של חנן גולדבלט"

רונן אייל זוכה היום מאונס הצעירה שהתלוננה כי גולדבלט אנס אותה. השחקן, לעומתו, מרצה כעת עונש מאסר. "אלה תחושות קשות מאוד, אתה יודע שהחופש שלך בסכנה", תיאר את המשפט הארוך. "עברתי ארבע וחצי שנים של ייסורים"

יש משפטי אונס שלא מתנהלים 3 פעמים בשבוע. יש משפטי אונס שלא מסתיימים בתוך שנה. משפטו של רונן אייל נמשך ארבע שנים וחצי. היום הוא זוכה.

בת הזוג שלו התלוננה במשטרה שאנס אותה ותקף אותה, לא לפני שדרשה 1,000 שקלים: החזר על תשלום שכר הדירה שלטענתה הגיע לה. "היא התקשרה, אמרה 'אני רוצה את הכסף עכשיו. אמרתי לה, 'לא מגיע לך שום דבר ואת לא מקבלת'. היא אמרה לי, 'טוב אם אתה לא משלם לי, אני הולכת עכשיו להגיש תלונה על אונס'", אמר אייל לחדשות 2.

"הייתי בהלם ממה שהיא אמרה. לא ידעתי מה לעשות", הוסיף. המתלוננת כאן היא אחת מהשתיים שבעניינן הורשע השחקן חנן גולדבלט באונס. שבעה חודשים אחרי שהתלוננה נגד גולדבלט, התלוננה נגד רונן אייל.

אייל הגדיר את המשפט: "סיוט, עינוי. קשה לתאר את זה. אלה תחושות קשות מאוד, אתה יודע שהחופש שלך בסכנה". פרקליטו, עורך הדין בועז קניג זורק פצצה: "חלק מהפרקליטות הבכירות ביותר בפרקליטות היו בדעה של לבטל את כתב האישום. אבל העובדה שהתיק של חנן גולדבלט מרחף מעל התיק הזה, הייתה ביסוד החלטת הפרקליטות שלא לבטל את כתב האישום ולנהל אותו עד הסוף".

"לא רצו לסגור את התיק כדי לא להפיל את התיק של חנן", מוסיף אייל בזעם. "אז אני עברתי ארבע וחצי שנים של ייסורים".

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי "הפרקליטות דוחה מכל וכל את הטענות באשר לסיבות שהביאו להגשת כתב האישום בתיק הזה. יודגש כי מדובר כאן בזיכוי מחמת הספק, להבדיל מזיכוי מוחלט".

"תמרור אזהרה גדול ואדום הן למתלוננות השווא והן לפרקליטות"

הרכב של שלושה שופטי בית המשפט המחוזי, בראשות השופט אורי שוהם, דחה את טענותיה של המתלוננת שהיו "מלאי סתירות". במהלך המשפט טענה התביעה כי המתלוננת שיתפה את חברותיה רק בתקיפה הפיזית מצדן של רונן ומעולם לא ציינה בפניהן כי נאנסה, בעיקר משום ששמה נקשר בפרשת גולדבלט. עוד נטען כי בניגוד לעדותה על נתק ביניהם בתקופה מסויימת, נמצא פלט שיחות שמוכיח כי התקיימו מספר שיחות ממושכות בינה לבין רונן.

"טעם נוסף אשר הותיר בליבנו ספק בדבר אשמתו של הנאשם נעוץ בעובדה כי בתוך תקופת היכרות קצרה, קיימו הנאשם והמתלוננת יחסי מין בהזדמנויות רבות ובמקומות שונים, ויש ממש בדברי הסניגור כי מערכת יחסיו של הנאשם התאפיינה במין זמין. בנסיבות אלה, מתקשים אנו להניח כי הנאשם היה כופה את עצמו על המתלוננת באופן אשר תואר על ידה, דבר שאינו מתיישב עם דפוס התנהגותו בעבר", כתבו השופטים.

"מדובר בתיק בו האזרח הקטן הוא זה שניצח את המערכת. אני סבור שההחלטה הזו חייבת לשמש תמרור אזהרה גדול ואדום, הן למתלוננות השווא והן לפרקליטות", מסרו לחדשות 2 באינטרנט עורכי הדין יניב פרץ ובועז קניג, שייצגו את הנאשם. "כאשר מדובר במתלוננת המרכזית נגד גולדבלט, ואך ורק בשל סיבה זו ובשל השאיפה להרשיע את גולדבלט, לא הייתה יכולה הפרקליטות לוותר על הגשת כתב אישום כנגד מרשינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת