8 שנות מאסר על 12 שנים של אונס

במשך יותר מ-12 שנים נהג תושב המרכז לתקוף מינית ולבצע מעשי סדום באחייניתו, מאז הייתה בת 4. רק בגיל 16 היא אזרה אומץ לספר למשפחתה על הזוועה. היום גזר עליו בית המשפט 8 שנות מאסר בפועל ופיצוי של רבע מיליון שקל. "הוא עשק את ילדותה ונעוריה", כתבו השופטים, "על מנת לספק את יצריו הסוטים"

במשך 12 שנה, מאז שהייתה בת 4 ועד גיל 16, היא שתקה. היום היא כבר בת 28 ועדיין מרגישה "בודדה ואבודה", אבל פרשת ההתעללות המחרידה הזו בתוך המשפחה מגיעה סוף סוף אל קצה. בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר על דוד שהורשע באונס אחייניתו 8 שנות מאסר בפועל ופיצוי בסך יותר מרבע מיליון שקלים לקורבן.

האיש, דודה של הנערה מצד אמה, הצליח לבצע בה את זממו "עקב יחסי קרבה מיוחדים בין שתי המשפחות והמפגשים התכופים שביניהן, כמו גם מחמת מעמדו המיוחד של הנאשם בקרב בני המשפחה וההערכה לה זכה אצלם", לשון פסק הדין.

על פי הכרעת הדין, האיש הואשם והורשע בשורה של עבירות מין ובהן מעשים מגונים בקטין, מעשה סדום, מעשי סדום בנסיבות מחמירות ואינוס קטין בן משפחה. השופטים קבעו כי הוא ניצל את אחייניתו במשך 12 שנה, ובין היתר נגע באיבר מינה, ביצע בה מעשים מגונים מסוגים שונים ואילץ אותה לבצע בו מין אוראלי.

המעשים פסקו רק כשהמתלוננת הגיעה לגיל 16, כשהכירה את בעלה לעתיד, ורק אז היא אזרה אומץ להתוודות בפני בני משפחתה על ההתעללות שעברה. בשנת 2006 היא הגישה תלונה למשטרה, אולם הנאשם מצידו טען כי מדובר בעלילת שווא.

"גזל ממנה את ימי התום על מנת לספק את יצריו הסוטים"

שופטי בית המשפט המחוזי, אורי שוהם, יהודית שבח וגלעד נויטל, כתבו בגזר הדין כי "הנאשם גזל מהמתלוננת את ימי התום ואת תקופת ההתבגרות, עשק את ילדותה ואת נעוריה, הכל על מנת לספק את יצריו הסוטים ומאווייו האפלים".

"המעשים לא פסקו ביוזמת הנאשם או בשל הרהורי חרטה שחש,  אלא רק ביוזמת המתלוננת עצמה, שהתחזקה מעט בעקבות קשר תומך עם בעלה-חברה דאז, קשר שבעקבותיו אזרה עוז להדוף את הנאשם מעל פניה ולהפסיק את מעשי ההתעללות".

 "הנאשם הותיר את המתלוננת פגועה, חרדתית, מדוכאת ומסוגרת, מקרטעת בשבילי החיים, בלא יכולת לשכוח את קורות העבר ולהתנתק מהן", הוסיפו השופטים - וגזרו על הדוד שאנס 8 שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ופיצוי בסך 258 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת