העליון: לבחון מחדש הגדרתו של זאב רוזנשטיין כראש ארגון פשע

הישג לעבריין זאב רוזנשטיין בעתירתו נגד שב"ס. בית המשפט העליון קבע היום כי על שב"ס לבחון מחדש את הגדרתו כ"ראש ארגון פשע", דבר הפוגע בתנאי הכליאה והשחרור שלו. עורך דינו של רוזנשטיין: "מדובר בהישג אדיר"

כבר לא ראש ארגון פשע? בית המשפט העליון טוען היום כי יש לבחון מחדש את הגדרתו של זאב רוזנשטיין כ"ראש ארגון פשע".

רוזנשטיין, שנידון ל-17 שנות מאסר בגין מעורבות בפרשת רצח, ניסיון חיסול וסחר בסמים בשטח ארצות הברית, עתר לבית המשפט העליון נגד השב"ס בטענה כי הוא מוגדר בקרב הארגון כ"ראש ארגון פשע". לדבריו, בית המשפט מעולם לא קבע כי הוא עומד בראש ארגון כזה, ולכן - הוא דורש שהסטטוס שלו יוחלף.

לטענת עורך דינו של רוזנשטיין עו"ד רפאלי מכתבי, קיים נוהל מנהלי פנימי בשב"ס בו מוגדרים האסירים לפי העבירות שהם ביצעו. בשב"ס, מוגדר רוזנשטיין כ"ראש ארגון פשע", ולכן הוא זוכה לתנאים פחותים יותר, ותנאי המאסר והשחרור שלו נפגעים.

"השינוי יעזור לו בהמשך"

בית המשפט החליט היום שלא לדחות את טענותיו של רוזנשטיין, וקבע כי על שב"ס להקים ועדה שתבחן פעם נוספת את הגדרתו של העבריין. על פי הקביעה, על הוועדה למסור את החלטותיה לבית המשפט בעוד שלושה שבועות.

"עצם חזרתם של שב"ס מהעמדה שמדובר בראש ארגון פשע, זה כבר הישג אדיר בפני עצמו. כמן כן, הוא לא הורשע מעולם כראש לארגון פשע ועל כן אין להגדירו כך. השינוי יעזור לו רבות בהמשך", הסביר עו"ד מכתבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת