דמיאן קרליק הורשע ברצח משפחת אושרנקו

בבית המשפט המחוזי בפ"ת הגיעה לקצה פרשיית הרצח שזעזעה את המדינה עם הרשעתו של דמיאן קרליק ברצח ששת בני משפחת אושרנקו. בנוסף הורשע קרליק בכל העבירות המיוחסות לו, בהן הצתה, שוד וקשירת קשר לביצוע פשע

פרשת הרצח שזעזעה את המדינה הגיעה לקיצה: בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע את דמיאן קרליק, ברצח ששת בני משפחת אושרנקו לפני כשנתיים בראשון לציון. הפרקליטות תבקש לגזור עליו עונש של שישה מאסרי עולם - ולהטיל עליו עונש נוסף בגין עבירות נוספות שביצע בזירת הרצח, בהן שוד והצתה.

השופטים אברהם טל, רות לורך וצבי דותן הרשיעו את קרליק בכל העבירות שיוחסו לו. הוא הורשע שרצח את ששת בני השפחה, ולאחר מכן שדד כסף, והצית את הבית בו היו הגופות. בנוסף הוא הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, ובהתפרצות למקום מגורים וגניבה.

השופט אברהם טל שעמד בראש הרכב השופטים, דחה בהכרעת הדין את הגרסה שהעלה קרליק במהלך המשפט, לפיה אדם בשם ולאד היה בזירה וכי הוא אחראי לרצח. "לכל האמור גרסת ולאד כפי שהיא הייתה במפורש על ידי הנאשם, לראשונה בביתו, לא מהימנה עלי ואני מציע לחבריי לדחות גרסה כבושה ושקרית זו שלא ניתן הסבר משכנע לכבישתה מכל וכל".

"נחמה מעטה למשפחת הקורבנות"

סנגורו של קרליק עו"ד אורי קינן ציין לאחר מתן הכרעת הדין: "היה משפט ארוך , קשה ורווי ראיות. אני יודע שעשינו הכל כדי לייצג בצורה הטובה והנאמנה ביותר. העובדות הן כרגע שבית המשפט דחה את הטענות, אני אראה ואלמד את הכרעת הדין. הנאשם דבק בגרסה שלא הוא גרם למות משפחת אושרנקו ז"ל".

עו"ד עודד קלר מפרקליטות מחוז מרכז, סיפר לחדשות 2 באינטרנט לאחר הקראת החלטת בית המשפט כי "הכרעת הדין המרשיעה, מלמדת באופן כזה שניתן לראות את גודל הזוועה והאכזריות שעלה מכתב האישום ומהמשפט".

לדברי עו"ד קלר, "אין יותר מדי מילים שיכולות לתאר את הדברים, אם אפשר למצוא מעט נחמה זה שהוא הורשע בכל העבירות. כמובן שלמשפחת הקורבנות זה מהוות נחמה מעטה מאוד".

בנוגע לטענות ההגנה במשפט הוא טוען עו"ד קלר: "צריך לקרוא את הכרעת הדין לעומקה, אבל בית המשפט דחה את גרסתו של קרליק שהובאה לעולם אך ורק לצורך הפרכת כתב האישום. בית המשפט לא מצא בגרסה כל בסיס למציאות".

לפני שנה: נטליה קרליק נידונה ל-13 שנות מאסר

חודש לאחר הרצח הוא פוענח, וכתב אישום חמור הוגש נגד קרליק. על פי כתב האישום, הוא נכנס באישון לילה לבית המשפחה כשהוא לובש לפניו גרב, ורצח בזה אחר זה את ששת בני המשפחה: תחילה את הסבתא לודמילה שישנה בחדרה, לאחר מכן את הסב אדוארד שהגיע לדירה לאחר זמן מה ונדקר למוות 18 פעמים, אחר כך את האם טטיאנה - אותה דקר למוות 30 פעמים, את הפעוט שחנק למוות והטיח אותו בעוצמה בקיר, את הבת רושל, ולבסוף את האב דימיטרי.

כתב האישום החמור שהוגש, גולל בצורה מצמררת את אחד ממעשי הרצח המזעזעים שידעה המדינה אי פעם. בזה אחר זה נטבחו בני המשפחה על ידי קרליק, כשעם חלקם הוא נאבק - ולבסוף מבתר את גופותיהם עשרות פעמים. קרליק נעצר זמן קצר לפני שתכנן ככל הנראה לעזוב את הארץ.

לפני כשנה גזר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה על נטליה קרליק, רעייתו של דמיאן, 13 שנות מאסר בפועל בגין הריגת הסבא אדוארד. זאת, לאחר שהגיעה להסדר טיעון עם הפרקליטות. נטליה הואשמה כי ידעה על תכניתו הזדונית של בעלה - ולא עשתה דבר על מנת למנוע אותה.

טבח משפחת אושרנקו - סיקור מיוחד:

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח