הרב אלון תוקף: "זה בית דין שדה, כיתת יורים"

הרב מוטי אלון מגיב בשעה זו לראשונה לכתב האישום שהוגש נגדו על מעשים מגונים בתלמידיו, ותוקף בחריפות את החוקרים, הפרקליטות ואת ארגון תקנה. "אם פגעתי בטעות, אני מבקש מחילה", אמר הרב. "אבל הטענה כי הודיתי במעשה היא שקר גס ומתועב". צפו בדבריו של הרב

יממה לאחר הגשת כתב האישום החמור נגדו, מסר הרב מוטי אלון תגובה ראשונה בשיעור לתלמידיו במושבה מגדל, אותה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט. אלון נאשם בעבירות של מעשה מגונה בכח ומעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי חינוך.

"קודם כל תודה לריבונו של העולם על הכל, על הדבש והעוקץ, תודה על המר ותודה על המתוק. תודה אינסופית", פתח הרב אלון את נאומו, שנמשך למעלה מחצי שעה. "למעלה מ-30 שנים, וגם על זה אני מודה כל שנייה ושנייה, אני זוכה בסיעתא דשמיא שאין לה שיעור ובמסירות נפשה הבלעדית של חני רעייתי שאין לה שיעור, לעסוק בחינוך ובהרבצת תורה".

הרב המשיך: "באהבת השם, באהבת העם, באהבת אמת לרבבות תלמידים, תלמידות ופונים רבים צעירים ומבוגרים. אני יודע היטב את ערכי. אין פי וזה לא צקצוקי ענווה, אין משנה סדורה, רק מתנה אחת קיבלתי ממש, והיא אינסופית והיא כולה רק בסייעתא דשמיא – לאהוב. לאהוב אהבת אמת ללא מיצרים".

"כל ניסיון נואל לטעון כאילו הודיתי הוא שקר גס ומתועב"

"השנים האחרונות היו שנים קשות מאוד לנו כמשפחה, ולכולנו כציבור בכלל", דברי אלון לתלמידיו. "אני אתייחס עוד מעט לדברים אך בראש ובראשונה אבהיר ואדגיש שוב ושוב: אינני מהרהר ולו לשנייה אחת אחר מידותיו יתברך ויתעלה. הכל צודק והכל לטובה ממש. אני מבקש מכולכם ראשית, בני ובנותיי, ומכל אחת ואחד מאיתנו, להתחזק דווקא מן השעות הללו באמונה שלמה. כי את אשר יאהב השם יוכיח. כל הניסיונות בעולם והיום אני יודע את זה, אני נשבע, כל הניסיונות בעולם הם מתנה קשה מאוד. תרופה לפעמים מרה, אבל תרופה שבאה לגלות לנו כמה אנחנו גדולים וכמה אנחנו יכולים לתקן ולשוב באמת".

בשלב הזה עבר הרב אלון לתקוף את חוקרי המשטרה, את אנשי הפרקליטות ובעיקר את ארגון 'תקנה'. "כמעט שנתיים חלפו מאז פורסמו נגדי האשמות כבדות מאוד שהתבססו על מערכת רכילות לשון הרע ומשלמי רעה תחת טובה, מאז גזרתי על עצמי שתיקה בעניין", אמר הרב אלון. "אני יודע ששתיקתי בלבלה והקשתה על רבים, אך בחרתי בה מתוך אמונה שמול רוע כמעט חסר תקנה, ישנה רק תקנה אחת – עוד אהבה, ועוד תורה, ועוד אהבה, ועוד תורה בלי גבול".

"הגיע הזמן להגיד בבירור: בכל שנותיי האמורות מעולם, אבל מעולם, לא עשיתי חלילה, לא עשיתי מעשה ולא במלל, בכוונה מינית כלשהי, כלפי תלמידי או הפונים אלי. כל ניסיון נואל לטעון כאילו הודיתי הוא שקר גס ומתועב. פעלתי תמיד מתוך כוונה אחת ואמונה ברורה, כי יש לי הזכות החובה והאפשרות לתת. לאהוב, לחזק, ולחבק כן ממש לחבק ואפילו חזק – בעיתות שמחה ובעיתות מצוקה גם יחד".

"ג' מגיע להתלונן בחודש מאי 2010, תחזיקו טוב, במכוניתו של חבר הנהלת פורום תקנה אשר יושב איתו במהלך כל החקירה במשך שעות נכבדות. במהלך החקירה, בכל פעם שהוא מתבלבל, הוא מזכיר לג' שלא ישכח את נושא הכח. ג' חוזר מספר פעמים על כך שהוא לא משוכנע בדברים, חוזר על כך שהפגישה איתי הייתה בחדר פתוח והופרעה על ידי עוברים ושבים, שלאחר הפגישה הראשונה הוא פנה לבקש פגישה שנייה, אך ידידינו הנכבד מהנהלת פורום תקנה דוחק בו ואומר מפורשות: "תקשיב למשטרה יש עוד נחקרים רבים. אתה הסנונית הראשונה".

"נציג החוק אמר: 'הוא עושה לנו את התיק'"

"ג' יוצא לשירותים, ושואל כבוד הרב את החוקרים: "יש לכם באמת עוד נחקרים?" תשובת החוקרים: לא. עוד בטרם מתחילה חקירתו של ג', מסביר הרב הנכבד לחוקרים ולג' כי בעצם הכל נבדק משפטית, והתנהגותו של הרב אלון עולה כדי "מעשה מגונה בקטין בכפייה". או אז מתחילה חקירתו של ג', אגב כש-ג' מסיים את חקירתו, נרגע נציג החוק ופולט: "או... הוא עושה לנו את התיק". אתם המומים, ושואלים מה עומד מאחורי פילוסופיה תורנית כזו. מסמך של פורום תקנה מתשס"ח, מסמך חתום שמופקד היום במשטרה. רב גדול בישראל שואל את חברי הפורום מה סמכותם וכיצד מתנהלת אצלם חקירה וכיצד בודקים פרטים של עדות ועדים. תשובתו של חבר הנהלת הפורום: "אנחנו בגדר שבעת טובי העיר, גדר של מלכות, לא של משפט. ולכן, אין צורך בפרטים".

"אתם מבינים מדוע נאלצתי לסרב על עסקת טיעון? מעולם לא ביקשתי עסקה. מהרגע הראשון טענתי לחפותי המלאה וחיכיתי לרגע שהלוחצים המתקנים ילחצו פחות. העסקה הוגשה לעורך דיני המצוין שאני מתנצל בשמו, וקוראים לו יאיר גולן, והוא לא התפטר. עסקת הטיעון הצעה היא כלדקמן: "י' נוריד בכלל איננו, כוח נוריד לא היה, אז מה היה? תודה שלא משנה מה היה תודה שזה היה לשם גירוי מיני". ומה אני אקבל? תחסוך את זה, מה אתה צריך כתב אישום שכולם ידברו? ישבתי עם בניי ובנותיי, ישבנו רעייתי ואני, שאלנו אותם האם מישהו מוכן שאחתום על זה. פנינו לרבותינו, והתשובה הייתה נחרצת – לא. אמרו לי תחתום יודעים שזה סתם, לא בבית כזה גדלתי. לא כך אחיה. לא".

"אגב, לשווא תחפשו פה אות אחת על הדבר שעליו מתלוננים, הרי אני מסוכן לציבור, לא? אבל אין סעיף כזה. הדבר היחיד שנאסר עליי הוא דיני ייחוד, כלומר שהדלת לא נעולה בדיני ייחוד. אין בעיה, אגב אין שום בעיה שתעבור למגדל כי אנשים פחות חשובים כאן, כנראה מסתכנים פחות. מגדל זו לא גלות, אני משער שבאתם לכאן בלי ויזה, זו לא גלות ואם זו גלות - אז אין גלות יפה ממנה".

"משיל מעליי את גזרות פורום תקנה"

"כשאמרו לי לסגור את האתר כי הוא יפה מדי, אמרו לי לחתום שאני מקבל את זה, ואם לא ייצאו לציבור. חתמתי וצירפתי מכתב בו כתבתי – כל טענותיכם הם שקר מזויף, דעו: אני ואישתי כשבויי חרב בידכם. הם נזפו בי על נוסח המכתב ואמרו שהתוצאות יכולות להיות מסוכנות. היום אנו יודעים שטעינו, לא ידענו איזה חוסן יש לילדים שלנו – יש לנו, לא ידענו כמה הזמן הזה קטנטן ומזערי לעומת האהבה האדירה של הציבור, העוצמה, האהבה והאמת. הכל היה משום רצון לכבד באמת, את מי שביקשנו לשמור על כבודם".

"עכשיו אתם מבינים את הדבר הכי נורא? אותה חבורה מסוימת בתוך הפורום שהיא זו שמנהלת את הכל השתמשה בכולנו – הרבנים הגדולים אינם אלא עלה תאנה, לאחר שישבתי עם אחד הרבנים הזקנים וגיליתי שהוא לא מעודכן. ניגשתי למרכז הוועדה, אמרתי לו שהוא לא יודע על מה הוא חתום. הוא השיב לי "מה אתה לא יודע? הרב X לא זוכר כל כך... הוא חשוב לנו כדמות מוסרית וציבורית".

"אני הוא אחיכם אשר מכרתם אותי מצריימה"

"מבינים לשם מה הוא חשוב? כדי שאתם תגידו "אם הרב X יושב שם, איך זה יכול להיות? הבנו? מלכות... ועוד הוא אומר, אבל הרב אלון שותק. מבינים למה שתקתי? כי אינני סבור שזהו מקום דיבור שיש לדבר בו. אם למישהו יש טענה, יילך לבית משפט, יילך למשטרה. מי שאין לו מה לטעון, עושה זאת בתקשורת ובהכפשות. ולמרות כל מה שאמרתי עד עכשיו, אני מבקש לסיים ולהגיד באמת באמת, לכולם, גם על מי שעליהם דיברתי. אני הוא אחיכם אשר מכרתם אותי מצריימה. לא אתם שלחתם אותי הנה, כי האלוקים. אל תיעצבו ואל ייחר בעיניכם, את הוא עשה ועושה רק לטובה"."חיבקתי ואחבק. ניצחנו וננצח. למדנו ועל כורחם של כולם נמשיך ללמוד וללמד. ללמוד אהבה, ללמוד אהבת ישראל, ללמוד לעשות טוב. להאמין בעם הזה, להאמין באדם, להאמין שלכולנו כולנו כולנו יש תפקיד. רק אנשים מסוימים יודעים למה אני אומר את המשפט הזה. רק בביתי יודעים מי היה האיש מתוך הפורום שאמר לי שאמרתי לו קשה והוא אומר לי איך אתה עומד בזה. אמרתי לו: אם עד היום ניסיתי לקדש את השם, מעכשיו תפקידי הוא למנוע חילול השם. אמר לי את המשפט הקשה ביותר ששמעתי היום – הוא אמר לי "אני סבור אחרת. תפקידך הוא להפנים שאין לך יותר תפקיד"".

"כל עוד נשמת אלוהים בי", סיים הרב את דבריו בהתרגשות. "אחבק את כל מי שאוכל כדי ללמד אותו שלעולם ולעולמי עולמים יש לו תפקיד. מכאן אודיע שנתחיל זאת בעזרת השם ביום ראשון הקרוב, בבית מדרש "ואהבת", שייפתח במגדל ביום ראשון הקרוב".

בתום דבריו של הרב אלון, הוציא משרד המשפטים הבהרה בה נאמר: "אין אמת בטענה כאילו הפרקליטות היא שפנתה לבא-כוחו של הרב אלון או יזמה מגעים להסדר עמו בפרשה זו. יתר הדברים שאמר - יתבררו בבית המשפט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק