פרסום ראשון: כתב אישום נגד מוטי אלון בעבירות של מעשים מגונים

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד הרב מוטי אלון לאחר שסירב להסדר הטיעון המקל שהוצע לו. אלון מואשם בביצוע מעשים מגונים בשני צעירים אותם הכיר בישיבה שעמד בראשה. פרקליטו ציון אמיר: "הוא יילחם על חפותו"

הרב מוטי אלון (חדשות 2)

כתב אישום יוגש היום בבית המשפט המחוזי בירושלים נגד הרב מוטי אלון - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט. אלון יואשם בעבירות של מעשים מגונים בשני נערים.

השבוע דיווחנו לראשונה כי עורך דינו של אלון, יאיר גולן, הודיע שהוא מתפטר מייצוגו לאחר שהחליט לדחות הסדר טיעון בעניינו.

במהלך המשא ומתן להסדר הטיעון, הוצע לאלון להוריד מכתב האישום מתלונן אחד מתוך השניים בתיק. העבירות כלפי המתלונן הנותר היה אמורות להיות ברף התחתון של המעשים המגונים - לא כולל נגיעה באיברים אינטימיים. אם הרב היה חותם על העסקה, הוא לא היה מבלה אפילו יום אחד בכלא.

כעת מייצג את אלון עורך הדין ציון אמיר, שאמר היום לחדשות 2 באינטרנט כי "הונחה בפניו הצעה להסדר טיעון, והרב דחה אותה בשתי ידיים. הרב טוען בתוקף כי ידיו נקיות ובכוונתו להיאבק להוכחת חפותו". 

"הרב לא מוכן להודות במה שלא ביצע"

בשבוע שעבר דיווחנו לראשונה כי לרב אלון, אחת הדמויות הבולטות והמוערכות בציונות הדתית, הוצע הסדר טיעון במסגרתו יודה הרב בביצוע המעשים המיוחסים לו, ובתמורה יוגש נגדו כתב אישום מתוקן, ועונש שאינו כולל מאסר בפועל. אלא שהרב אלון הודיע כי הוא מסרב להסדר הטיעון בעניינו. המשמעות: הרב אלון יגיע לבית המשפט.

הפרשה שהסעירה את הציונות הדתית נחשפה לפני כשנה וחצי בעקבות שבירת השתיקה של אנשי פורום תקנה. הרב, שנחשב לאחת הדמויות הבולטות בציונות הדתית, העביר שיעורים למאות תלמידים, ואף הנחה בעבר את תכנית הדת "פרשת השבוע". לפני מספר שנים, במהלך הקריירה המזהירה שלו, אומרים בפורום בכירי הציונות, הוחלט להעביר את הרב אלון לאחד מיישובי הצפון לאור תלונות על התנהגות מינית בלתי הולמת. הרב אלון הכחיש את המעשים למרות עדויות רבות שנאספו נגדו.

לדברי מקורביו, הוא אינו מוכן להודות בדבר שלא ביצע. לאור הסירוב, כתב אישום נגד אלון צפוי להיות מוגש בתקופה הקרובה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת