פרסום ראשון: משפחת עמרם תפוצה ביותר מ-3 מיליון שקל

המדינה תשלם למשפחתה של ענבל עמרם ז"ל שנרצחה ע"י גנב מכוניות, פיצויים בסכום של יותר מ-3 מיליוני שקלים. הוריה של עמרם הגישו תביעה נגד המשטרה בטענה שלא מנעה את מות בתם. ביהמ"ש: היה ניתן להצילה

המדינה תשלם למשפחתה של ענבל עמרם ז"ל 3 מיליון ו-50 אלף שקלים פיצויים. משפחתה של עמרם הגישה באמצעות עורכי הדין אלעד אייזנברג ועידו אורלנסקי תביעת נזיקין נגד המשטרה, בה טענו כי בשל כשלים חמורים בטיפול בתלונת בני המשפחה, לא מנעו את מותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט קיבל את טענת המשפחה וקבע, כי מדובר בכשלים חמורים. עוד קבע בית המשפט כי לאור הממצאים ניתן היה להציל את עמרם. בין הצדדים התנהל משא ומתן בדרך של גישור, בו הגיעו להסכמה על הפיצויים הגדולים.

ענבל עמרם נרצחה לפני ארבע שנים בפתח תקווה בידי גנב רכב. הוא דקר אותה כבר בשלב ההשתלטות על הרכב שבו נהגה במהלך הלילה, אבל את גופתה מצאו חוקרי המשטרה בתוך הרכב רק למחרת בבוקר. בתווך, ניסו הוריה של ענבל להאיץ בחוקרי המשטרה לפעול והתחננו בפניהם שההיעדרות של בתם חשודה ומטרידה.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה, כי "לדעת המדינה ההסכם משקף נכונה את הסיכויים והסיכונים בהמשך ניהול התיק או בהגשת ערעורים". את המדינה ייצגו בתיק זה עורכי הדין אורנה פורגש ודב גוטליב מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי). 

הדוח קבע: ענבל מתה רק בשעות הבוקר

חוות הדעת של המכון לרפואה משפטית קבע כי ענבל מתה כמעט מיד מחתך עמוק בצוואר, שגרם לה הרוצח בסביבות השעה 1:00 בלילה. אלא שחוות דעת שהגיעו לידי חדשות 2, מטעם פרופסור זליקובסקי, מי שהיה מנהל המחלקה הכירורגית - כלי דם בבית החולים "בילינסון", ושל ד"ר חן קוגל, מומחה לרפואה משפטית, קובעות כי מותה של ענבל התרחש בשעה 6:00 בבוקר - וייתכן שאף מאוחר יותר. "האפשרות שמותה של המנוחה נגרם קודם לכן - היא קלושה", נכתב בחוות הדעת.