17.5 שנות מאסר לחולה צהבת שתקף קטינים

יאיר מנגם, תושב י-ם, הורשע היום בסדרה של עבירות מין קשות וסדרתיות בילדים, חלקם מתחת לגיל 14, במשך שנים ארוכות. עם ההרשעה, במסגרת כתב אישום מתוקן, נגזרו על מנגם 17 שנות מאסר וחצי. הוא לא הואשם בסעיף "מעשה שעלול להפיץ מחלה"

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע בצהריים יאיר שיר מנגם, תושב העיר, בביצוע עבירות מין רבות וחמורות בשמונה קטינים, ארבעה מהם אחים. השופטים גזרו עליו 17 שנות מאסר וחצי בפועל ועוד שלוש שנות מאסר על תנאי. לפני מספר שנים אובחן מנגם כחולה בצהבת נגיפית מסוג C. גם לאחר שידע כי הוא חולה - המשיך בביצוע המעשים.

כתב האישום המתוקן, בו הודה מנגם, מייחס לו עבירות של מעשים מגונים בקטין, מעשי סדום בקטין ומעשי סדום בקטין בנסיבות אינוס - אך לא הואשם לבסוף בסעיף "מעשה שעלול להפיץ מחלה".

על פי כתב האישום המתוקן, לפני כ-15 שנים ביצע מנגם מעשי סדום באופן קבוע בילד בן 8 שהתגורר בסמוך לבית הוריו בנס ציונה. כדי לשכנע את הילד לשתף עמו פעולה, היה מבטיח לו כי סבו וסבתו שנפטרו לא מזמן "יגיעו אליו בחלומות".

בשנת 2001, היה נוהג מנגם להגיע לישיבה שבה למד קטין בן 15 שסבל מבעיות בעיניו. הוא ניגש אל הנער בתואנה שהוא רופא שיכול לסייע לו בטיפול בבעיה שממנה הוא סובל. הנער הסכים להתלוות למנגם לביקור בדירתו, ושם אמר לו כי עליו "להוציא נוזל מסוים מאיבר מינו בכדי לרפא את עינו". הקטין הבין שהמעשה נועד לצרכי "רפואה" ונענה לדרישה. לאחר מכן נגע מנגם באיבר מינו.

מעשי סדום ואינוס בארבעה אחים

הקטין ניסה לנתק קשר עם מנגם אך חשש כי המעשים יתגלו. מנגם המשיך לבצע בו מעשי סדום שכללו לעיתים נער נוסף. באחד המקרים אף אנס מנגם את הנער תוך שהוא אומר לו "שכדאי לו לשתף פעולה ולא לעשות בעיות".

בשנת 2005 כאמור, נודע למנגם כי הוא חולה בצהבת נגיפית C - מחלה הפוגעת בתפקוד הכבד, ויכולה להוביל לכך שמי שחולה בה ילקה בסרטן הכבד או יזדקק להשתלת כבד בהמשך חייו. הרופאים ציינו בפניו כי ניתן להדביק במחלה זו אדם בריא על-ידי קיום יחסי מין אנאליים.

אך מנגם המשיך. הוא נהג לבצע מעשים מגונים בשני אחים תושבי ירושלים, כשאמר להם ש"הדבר מרפא ומרגיע את הגוף". מנגם עבד אז כנהג בישיבה בה למדו. לאחר מכן, בשנת 2009, קיים יחסי מין עם אחד מהם מספר פעמים, לפני שמלאו לו 16.

בהמשך החל מנגם לבצע מעשי סדום ומעשי אינוס גם באחיהם הקטן של השניים ובאח נוסף, בן 12 בלבד. בכתב האישום נזכר עוד קטין, שהגיע לצורך שיעורים פרטיים בביתו של מנגם. גם בו ביצע מעשים מגונים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק