הרב מוטי אלון פנה לעו"ד ציון אמיר

לאחר שהרב מוטי אלון סירב לעסקת הטיעון המקלה שהוצעה לו, הודיע פרקליטו עו"ד יאיר גולן כי הוא מפסיק לייצגו. עסקת הטיעון שהוצעה לרב הייתה מקלה מאוד, והיא כללה הפחתה של כמעט כל האישומים המרכזיים שצפויים לעמוד נגדו. עורך דינו החדש יהיה ככל הנראה ציון אמיר

מכה נוספת לרב מוטי אלון: יממה לאחר שהחליט הרב החשוד במעשים מגונים בקטינים לדחות את ההצעה לעסקת טיעון בעניינו, הודיע עורך דינו כי הוא מתפטר מייצוגו.

עו"ד יאיר גולן, שייצג את הרב החשוד בביצוע מעשים מגונים בתלמידיו, הודיע היום כי הוא עוזב את התפקיד. הסיבה לכך היא סירובו של הרב אלון לעסקת הטיעון המקלה שהוצעה לו.

הסדר הטיעון שהוצע לרב לפני מספר ימים היה מקל מאוד, והוא כלל הפחתה של כמעט כל האישומים המרכזיים שצפויים לעמוד נגדו. למעשה, העסקה שהוצעה לאלוןוהייתה אמורה לכלול רק עבירה אחת של מעשה מגונה ברף התחתון מאוד, ואם הרב היה חותם עליה הוא לא היה מבלה אפילו יום אחד בכלא.

בשעות אחר הצהריים, לאחר התפטרות פרקליטו, ביקר הרב אלון אצל אחד מעורכי הדין הפליליים המוכרים בישראל, עו"ד ציון אמיר, מי שככל הנראה יהיה המייצג החדש שלו.

"הרב לא מוכן להודות במה שלא ביצע"

בשבוע שעבר דיווחנו לראשונה כי לרב אלון, אחת הדמויות הבולטות והמוערכות בציונות הדתית, הוצע הסדר טיעון במסגרתו יודה הרב בביצוע המעשים המיוחסים לו, ובתמורה יוגש נגדו כתב אישום מתוקן, ועונש שאינו כולל מאסר בפועל. אלא שהרב אלון הודיע כי הוא מסרב להסדר הטיעון בעניינו. המשמעות: הרב אלון יגיע לבית המשפט.

הפרשה שהסעירה את הציונות הדתית נחשפה לפני כשנה וחצי בעקבות שבירת השתיקה של אנשי פורום תקנה. הרב, שנחשב לאחת הדמויות הבולטות בציונות הדתית, העביר שיעורים למאות תלמידים, ואף הנחה בעבר את תכנית הדת "פרשת השבוע". לפני מספר שנים, במהלך הקריירה המזהירה שלו, אומרים בפורום בכירי הציונות, הוחלט להעביר את הרב אלון לאחד מיישובי הצפון לאור תלונות על התנהגות מינית בלתי הולמת. הרב אלון הכחיש את המעשים למרות עדויות רבות שנאספו נגדו.

לדברי מקורביו, הוא אינו מוכן להודות בדבר שלא ביצע. לאור הסירוב, כתב אישום נגד אלון צפוי להיות מוגש בתקופה הקרובה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת