הרב מוטי אלון סירב להסדר טיעון

הפרשה שהסעירה את העולם הדתי צפויה להגיע לבית המשפט: למרות הסדר הטיעון המקל שהוצע לרב אלון, החשוד בביצוע מעשים מגונים בשני נערים, הוא בחר שלא להיענות לה. אם לא יחזור בו מסירובו, יוגש נגדו כתב אישום בימים הקרובים

הרב מוטי אלון החשוד בביצוע מעשים מגונים בתלמידיו הודיע לפרקליטות כי הוא דוחה את הסדר הטיעון שהוצע לו. הרב החליט לדחות את ההצעה, למרות שבמסגרת ההסדר הוא היה צפוי להיות מורשע בעבירות קלות יותר מהעבירות המיוחסות לו כיום.

בשבוע שעבר דיווח לראשונה כתבנו לענייני משפט גיא פלג, כי לרב אלון, אחת הדמויות הבולטות והמוערכות בציונות הדתית, הוצע הסדר טיעון במסגרתו יודה הרב בביצוע המעשים המיוחסים לו, ובתמורה יוגש נגדו כתב אישום מתוקן, ועונש שאינו כולל מאסר בפועל. אלא שהערב החליט הרב אלון להודיע כי הוא מסרב להסדר הטיעון בעניינו. המשמעות: הפרשה תגיע לבית המשפט.

הפרשה שהסעירה את הציונות הדתית נחשפה לפני כשנה וחצי בעקבות שבירת השתיקה של אנשי פורום תקנה. הרב, שנחשב לאחת הדמויות הבולטות בציונות הדתית, העביר שיעורים למאות תלמידים, ואף הנחה בעבר את תכנית הדת "פרשת השבוע". לפני מספר שנים, במהלך הקריירה המזהירה שלו, אומרים בפורום בכירי הציונות, הוחלט להעביר את הרב אלון לאחד מיישובי הצפון לאור תלונות על התנהגות מינית בלתי הולמת. הרב אלון הכחיש את המעשים למרות עדויות רבות שנאספו נגדו.

לדברי מקורביו, הוא אינו מוכן להודות בדבר שלא ביצע. לאור הסירוב, כתב אישום נגד אלון צפוי להיות מוגש בימים הקרובים. במקביל צפויה פגישה נוספת בפרקליטות בנוגע להסדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת