אישום: נהג ברשלנות - ודרס למוות 2 רוכבי אופניים

כתב אישום הוגש היום נגד צעיר בן 18 וחצי מבית שמש, בגין נהיגה ברשלנות שהביאה למותם של שני רוכבי האופניים סימון יצחק ושלום גרוסמן ז"ל לפני חודשיים וחצי. השניים רכבו יחד עם חבריהם בכביש 3 ביום שבת בבוקר - ונפגעו ע"י הנהג שכנראה נרדם

בבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה הוגש היום כתב אישום נגד צעיר בן 18 וחצי מבית שמש, בגין גרימת מוות בנהיגה רשלנית ובנהיגה רשלנית אשר גרמה לתאונה בה נחבל אדם חבלה של ממש - בתאונה בה נהרגו שני רוכבי האופניים סימון יצחק ושלום גרוסמן ז"ל בחודש אוגוסט השנה.

"הנאשם, אשר יכול היה להבחין ממרחק בקבוצה על השול ואף הבחין בה ממש, לא רק נמנע מנהיגה זהירה בסמוך לרוכבים, אלא נרדם ממש, סטה עם רכבו לשול ובלם והסיט את הרכב רק לאחר שפגע בשבעה רוכבי אופניים", נכתב בכתב האישום. "בנהיגתו הרשלנית המתוארת לעיל, גרם הנאשם למותם של שני בני אדם ולחבלה של ממש בחמישה אחרים".

הנהג הפוגע, שהיה נהג חדש בזמן התאונה הקשה, מואשם בשתי עבירות של גרימת מוות ברשלנות ובנהיגה רשלנית. בתאונה עצמה נפצעו גם חמישה רוכבי אופניים נוספים.

"אולי הוא לא ראה אותם, אולי הוא נרדם"

התאונה הקשה התרחשה ב-13 באוגוסט השנה, יום שבת בבוקר. הרכב, בו נהג הצעיר, פגע בקבוצה של רוכבי אופניים שטיילה בכביש 3 סמוך לנחל שורק. בחקירת המשטרה עלה כי הנהג שב עם חברו מבילוי באשדוד, והחבר ככל הנראה נרדם במהלך הנסיעה.

לאחר התאונה שיחזר החבר את רגע הפגיעה. "לא שתינו כלום במהלך הבילוי עם החברים", אמר לשוטרים. "בדרך חזרה נרדמתי ופתאום שמעתי 'בום'. אני לא יודע מה קרה, אני רק יודע שהוא פתאום איבד שליטה ופגע ברוכבים. אין לי מושג איך זה קרה, אולי הוא לא ראה אותם, אולי הוא נרדם". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת