בג"ץ קצב למתמחים ולאוצר: שבועיים למשא-ומתן

שופט העליון חנן מלצר קצב לשני הצדדים פרק זמן מוגדר למגעים, שאחריו - בהתאם להתפתחויות - יכריע בג"ץ בסוגיית הטיפול בעתירה. "מתמחה שייבקש להתפטר באופן אישי ואמיתי מעבודתו בבית חולים יורשה לעשות כן", הוא הבטיח

האוצר והמתמחים ישובו אל שולחן המשא ומתן וייעדכנו את בית המשפט בהתפתחויות במגעים ביניהם - כך הכריע בצהריים שופט העליון חנן מלצר, שדן בעתירה שהגישו הרופאים נגד החלטת בית הדין הארצי לעבודה, שאסר עליהם להתפטר מבתי החולים.

מלצר קבע עוד כי בחלוף השבועיים שאותם קצב, יקבלו שופטי בג"ץ הכרעה באשר לטיפול בעתירה. עם זאת, הוא הבטיח כי "מתמחה שייבקש להתפטר באופן אישי ואמיתי מעבודתו בבית חולים יורשה לעשות כן".
 
קודם לכן התקבלה בבג"ץ תשובת המדינה על העתירה. נציג משרד האוצר הודיע כי אנשיו יגלו נכונות לשוב להידברות עם המתמחים ויישקלו מתן מענק להם, אך הדגיש כי לא יאפשרו את פתיחתו מחדש של ההסכם שהתגבש מול ההסתדרות הרפואית בנושא. 
 
גם בהסתדרות הרפואית גילו נכונות להצעת בג"ץ לחדש את ההידברות עם האוצר. עם זאת, הדגישו נציגיהם כי אין בכך משום הסכמה לוותר על הישגי ההסכם הקיבוצי.

אתמול תקפו נציגי המתמחים ומומחים בבתי החולים בארץ את שר האוצר יובל שטייניץ, שכינה אותם "בריונים שמאיימים על חיי אדם". רגע לפני הכרעת בג"ץ בשאלת התפטרותם הצהירו כי אינם מפחדים ללכת לכלא, אם לא יקבלו את דרישותיהם.

המתמחה ד"ר אביב שאול, אחד ממגישי העתירה לבג"ץ, תקף בריאיון לחדשות 2 את שר האוצר וטוען: "אני איבדתי לחלוטין אמון בשר האוצר, אני לא מאמין לשום מילה שהוא אומר. הדמגוגיה שבה הוא משתמש בזמן שהוא ישן בבית תחת לשמיכה שלו, ואני צריך לטפל באנשים ורואה חיים ומוות כל לילה מול העיניים. שלא יספר לי מה זה לאיים על חיי אדם", אומר שאול.

מנהל מחלקת המיון בבית החולים שיבא ד"ר יעקב אור, מביע תמיכה במתמחים, ואומר במהלך שיחה בערוץ החדשות כי יצטרף למחאה: "מגדירים אותנו כבריונים, ישנם בכירים באוצר שהם שקרנים וחסרי מצפון. אני שוקל להתפטר מתוך תחושת עלבון אישית, ואם יכריחו אותי לעבוד - אלך לכלא", מדגיש ד"ר אור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת