ביהמ"ש נגד לדור: ערער את אמון הציבור

ביהמ"ש דחה היום בפעם השנייה את בקשת פרקליט המדינה, והחליט לא להעניק לו חסינות בתביעה שהגיש נגדו רה"מ לשעבר אהוד אולמרט. פרקליט המדינה "ערער את אמון הציבור הן במערכת המשפט והן בגורמי התביעה והאכיפה", קבעה השופטת

ביקורת קשה נגד לדור (חדשות 2)

מערכת המשפט נגד פרקליט המדינה: בקשתו של פרקליט המדינה משה לדור לקבל חסינות בתביעה שהוגשה נגדו בגין לשון הרע נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נדחתה בפעם השנייה בבית המשפט. שופטת בית משפט השלום ריבה ניב, שדחתה את הבקשה, ביקרה בחריפות את התנהלותו של לדור ואמרה כי הוא ערער את אמון הציבור הן במערכת המשפט ובגורמי התביעה והאכיפה. 

החלטת בית המשפט ניתנה במסגרת תביעת לשון הרע שהגיש ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, נגד פרקליט המדינה, משה לדור, בעקבות ראיון שלו בעיתון "הארץ". "הענקת ראיון על ידי הגורם הבכיר במשרד המשפטים המביע דעה לגבי עובדות שלא התבררו בפני בית המשפט - המהווה את האכסניה הראויה לכך, יש בה כדי לערער את אמון הציבור הן במערכת המשפט והם בגורמי האכיפה והתביעה", כתבה השופטת ניב בהחלטתה.

מדובר בפעם השנייה שבית המשפט דוחה את בקשת פרקליט המדינה. לפני מספר שבועות ביקש פרקליט המדינה למחוק את התביעה על הסף אך בית המשפט דחה את בקשתו וקבע כי יש בדברים ממש וכי ראוי שהתביעה תתברר בבית המשפט. משמעות ההחלטה היום ודחיית טיעוניו של פרקליט המדינה, היא שבניגוד לבקשתו התביעה לא תוגש נגד המדינה אלא כתביעה אישית נגד לדור. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת