צפו: טל מור בחדר החקירות

יומיים לאחר שטל מור נשלח ל-12 שנות מאסר בגין הריגת והפקרת שניאור חשין, נענה היום בית המשפט לבקשת חדשות 2 ומתיר לפרסם הקלטות מחקירתו במשטרה לאחר התאונה. "לא כל יום בן-אדם נהרג בגללי", נשמע מור אומר לחוקר ומוסיף: "הילדים שלו לא יסכימו להסתכל לי בעיניים כל החיים". צפו בתיעוד הבלעדי

בית המשפט נעתר היום לבקשת כלי התקשורת לפרסם את הקלטות החקירה של טל מור, שהורשע בהריגתו והפקרתו של שניאור חשין ז"ל. בחקירה מתועד מור אומר: "לא כל יום בן-אדם נהרג בגללי".

בתמונות נראה טל מור מנסה להסביר בחדר החקירות את ההתנהגות שלו על הכביש, ומחוץ לכביש, לאחר פרסום הפרשה.

טל מור: "אני סטיתי מהנתיב, נכון, לפי ההאשמה".

חוקר: "אוקיי".

טל מור: "אני הייתי במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון מכיוון שסטיתי מהנתיב, לא? ובמקרה היה שם רוכב אופניים באמצע כביש מהיר".

טל מור: "כשאתה תתחיל לכתוב אני אגיד לך שאני לא זוכר ואני רוצה עורך דין. אני אומר לך באמת, כי אני נמאס לי להגן על עצמי. זה עושה לי רע בלב שאני מגן על עצמי. אמרתי את זה גם לעורכת דין אתמול, אמרתי לה, עשיתי שלוש חקירות. זה מספיק. מספיק, אני לא רוצה להגן על עצמי יותר".

טל מור: "מעכשיו אני לא זוכר. באמת, אני אומר לך את זה בלב שלם, ככה אני מולך. באתי לפה כדי לנקות את המצפון שלי, ורק מאז שהגעתי לפה המצפון שלי נהיה יותר כואב ויותר כואב. אז אני... אני רוצה לשבת בכלא ושאתם תפתרו את כל מה שהיה, את כל השאר".

טל מור: "שאלת אותי שאלה שמאוד קשה לי... שאלת אותי איך שהגעתי. מה, על כל דבר אתה תבכה? כל דבר המנגנון שלך זה בכי? אני בן-אדם רגיש, אתה לא יכול להגיד לי את זה ככה, לא יודע. לא כל יום בן-אדם נהרג בגללי, אתה יודע, זה לא ש...זה לא שאני רגיל למצבים האלה. ברור שאני אבכה, אני לא חושב שזה משהו שאתה צריך..."

טל מור: "מה שאמרתי לך בעלייה פה במדרגות, זה שאם אפשר לסדר את זה, כמובן אחרי השבעה, אם אני יכול לדבר עם ההורים של ההרוג, אם אתה יכול לסייע לי עם זה או שאתה רוצה ש..."

חוקר: "אין בעיה, אני אעביר את זה".

טל מור: "קשה לי עם זה שהם לא... לא רק שהם חושבים שאני פושע, הם יחשבו שאני פושע גם אחרי שהם ידברו איתי. הם יחשבו שאני... מגיע לי לשבת, כן? אני לא חושב אחרת. אבל, אם זה קצת אולי ירגיע את המצפון של שנינו, אני חושב שזה עדיף. הילדים שלו לא יסכימו להסתכל לי בעיניים כל החיים".

למרות בקשתו של מור בחדר החקירות, סירבה משפחת חשין לפגוש ולדבר איתו לאחר שהסגיר עצמו למשטרה. למרות הרשעתו וגזר הדין שניתן לו, ממשיך מור להכחיש כי הוא הנהג שפגע בחשין והביא למותו.

גזר הדין: 12 שנות מאסר ו-20 שנות שלילה

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר לפני יומיים 12 שנות מאסר בפועל על מור, שהורשע בדריסתו והריגתו של רוכב האופניים ובהפקרתו לאחר מכן. בנוסף נגזרו על מור שנתיים מאסר על תנאי, הוחלט לשלול את רישיונו ל-20 השנים הבאות וכן נגזר עליו תשלום פיצויים למשפחת חשין בסך 30 אלף שקלים.

מור הובל לעונש המאסר לאחר הקראת גזר הדין, והוא צפוי לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בניכוי תקופת המעצר שריצה עד כה. "יש להחמיר בעונשם של נהגים תחת השפעת סמים ואלכוהול", אמר השופט זכריה כספי עם הקראת גזר הדין. "אדם נורמטיבי אינו מתיר אדם להתבוסס בדמו בכביש".

עוד אמר השופט כספי כי הצורך להחמיר בענישה מתגבר "ככל שחולפות השנים ומתרבים המקרים של נהיגה תחת השפעה של סמים ואלכוהול".

"הנאשם נכשל חוקית ומוסרית"

בהחלטתו התייחס השופט כספי להתנהגותו במהלך החקירה, ולשינוי הגרסאות שמסר. "התנהגות הנאשם בכללותה היא התנהגות קשה. הסיכונים שנטל על עצמו, ואשר נתממשו, למרבית הצער, היו רבים מאוד ובהמשך התנהל באופן נקלה, כאשר נס מן המקום, כדי למלט את נפשו מידיו של החוק. הוא הוסיף חטא על פשע בשיבוש החקירה", דברי השופט. "הוא לא נטל אחריות על מעשיו ולא הודה בהם. זו גישה לגיטימית, אמנם, אך בדרך הזו מנע מעצמו ליהנות מפירותיה של הודייה. הקשבתי, היטב, לאשר אמר בדברו האחרון. כל ששמעתי היו דברים עמומים ומעורפלים וכאלה שאינם חד-משמעיים".

"לכל היותר, אפשר להבין, כי הוא משתתף בצערה של המשפחה הנפגעת בתאונה בה היה מעורב. מעורב ולא אחראי לה. על בסיס קו ההגנה שלו, אוסיף ואומר, לא הבנתי גם את המסר אותו ביקש להעביר לצעירים אחרים", הוסיף השופט. "מכוח המגמה של ההחמרה בעונשיהם של עבריינים כאלה והעלאת רף הענישה, אעשה כך גם עם הנאשם, שנכשל כישלון חרוץ, חוקית ומוסרית גם יחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת