12 שנות מאסר למטפל שאנס חוסה בעלת פיגור שכלי

פרשת מין מזעזעת הגיעה היום לסיומה לאחר שמאיר אבוהי, מטפל בן 41 מנתניה - נשלח ל-12 שנים ו-8 חודשים אל מאחורי סורג ובריח לאחר שאנס את אחת המטופלות שלו, נערה בת 18 הסובלת מפיגור שכלי. "זהו אחד התרחישים הקשים שנידונו בביהמ"ש, והענישה בהתאם", אמר נשיא בית הדין. אבוהי בתום הדיון: חפותי תצא לאור

מאיר אבוהי בביהמ"ש, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום 12 שנים ועוד שמונה חודשי מאסר על מאיר אבוהי, מטפל סיעודי בן 41 מנתניה, שהורשע באונס חוסה בת 18 הלוקה בפיגור שכלי ובביצוע עבירות מין נוספות. בנוסף קבע בית המשפט כי אבוהי ישלם לנאנסת פיצוי כספי בגובה של 60 אלף שקלים, ולעובדת אחרת אותה הטריד מינית - 10,000 שקלים.

השופט מנחם פינקלשטיין הביע במהלך דיון מתן גזר הדין את דעתו הנחרצת על מעשי הנאשם. "העבירות שביצע היו אכזריות ומזוויעות. הנאשם ניצל באופן מחפיר את היותו מטפל סיעודי על מנת לבצע מעשה אונס מחריד בחוסה חסרת ישע בעלת פיגור שכלי. אין ספק שמדובר באחד המקרים המזעזעים שהובאו לפתחו של בית המשפט - ומידת הענישה בהתאם".

בכתב האישום עלה חשש כי הנאשם אף הדביק את הנאנסת באיידס, גם לנושא זה התייחס השופט פינקלשטיין בהחלטתו. "לא ניתן לקבוע מעל ספק סביר כי הנאשם הדביק את המתלוננת באיידס", אמר השופט.

בתגובה אמר סניגורו של אבוהי, עו"ד בועז קניג: "גזר הדין אינו פשוט. יחד עם זאת, העובדה שבית המשפט מצא לנכון לעכב את ביצוע העונש ובהינתן לנאשם לערער לעליון אומרות את הכל. התיק בעייתי מבחינה ראייתית, ואני מקווה שההחלטה תתהפך בבית המשפט העליון". אבוהי עצמו אמר בתום הדיון כי מבחינתו "הכל נמצא בידי שמיים. הצדק ייצא לאור בעליון".

אנס את החוסה לאחר ש"הרגיזה" אותו

במהלך השנים 2002-2004, רחץ אבוהי את אחד החוסים בהוסטל. באותו זמן ניגשה אליו המתלוננת ומשכה בבגדיו מספר פעמים. הנאשם נתקף כעס, הרים אותה על ארונית, פשט את מכנסיו, הוריד את מכנסיה וחיתולה של המתלוננת וביצע בה מעשה אונס.

עוד התגלה במסגרת החקירה כי אבוהי נהג להיכנס למקלחות עת אחת מהמטפלות הייתה רוחצת את החוסות, ולהטיל את מימיו בנוכחותן. אותה מטפלת סיפרה למשטרה כי בשלוש הזדמנויות גהר אבוהי מעליה, נגע באיבריה האינטימיים והעיר הערות על גופה.

אבוהי הודה במעשיו ואף הוביל את השוטרים למקום ביצוע הפשע.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת