אחרי שנתיים: הורשע רוצח הנער ברמלה

כל חטאו של יפתח מור יוסף בן ה-16 היה שישב על ספסל ברחוב ברמלה. אלא שאז הגיע למקום ניר חזיזה, רכוב על אופנוע, וניסה לחסל ביריות את עינב כהן שעמד בסמוך. אחד הכדורים פגע בראשו של מור יוסף ז"ל. היום הורשע חזיזה ברצח ובניסיון רצח, אמו השתוללה בבית המשפט וצעקה: "כולכם מושחתים"

שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה מנחם פינקלשטיין הרשיע בצהריים את ניר חזיזה, עבריין מרמלה, ברצח הנער יפתח מור יוסף ובניסיון רצח של עינב כהן בעיר בחודש אוגוסט 2009.

מיד לאחר ההרשעה התפרצה אמו של חזיזה בבית המשפט, צעקה "כולכם מושחתים" והוצאה מהאולם. גם חבר אחר של חזיזה התפרע וצעק "אתם שופטים של כדורגל".

בכתב האישום שהוגש נגדו לפני שנתיים, מתואר כי בין חזיזה לאדם בשם מוריס קריספיל נתגלע סכסוך בשל חוב כספי של קריספיל. חזיזה ראה בעינב כהן, חברו של קריספיל, כחייב גם הוא.

על רקע הסכסוך, גמלה בלבו ההחלטה, על פי כתב האישום, להביא למותו של עינב כהן. ביום הרצח הוא הגיע עם אדם נוסף לרחוב בר אילן ברמלה, כששניהם רכובים על קטנוע. חזיזה ישב על קטנוע מאחורי הנהג, שזהותו עדיין אינה ידועה למשטרה.

באותה העת שהה כהן בקיוסק ברחוב. סמוך למקום שהתה קבוצת נערים, וביניהם מור-יוסף. חזיזה ירד מהקטנוע כשאקדח בידו, פסע לעבר כהן, ועל פי כתב האישום ירה לכיוונו 13 יריות. כהן ניסה להימלט, אך חזיזה המשיך לדלוק אחריו ולירות מתוך כוונה להרוג אותו.

כתוצאה מהירי שהתבצע בעת המרדף, פגע אחד הכדורים בראשו של מור-יוסף, ושלושה כדורים פגעו בכהן, שנפצע קשה. יום למחרת נפטר מור-יוסף מפצעיו.

היעד התעורר מהתרדמת - וחשף את הרוצח

כהן אושפז בבית החולים, כשהוא בתרדמת. כשהתעורר והחזיר לעצמו את כושר הדיבור, הוא דיווח למשטרה על מעשיו של חזיזה - מה שלמעשה היווה את הדחיפה האחרונה להגשת הצהרת התובע. אנשים נוספים בסביבתו של חזיזה מסרו במהלך החקירה כי חזיזה הוא שביצע את הרצח.

כאשר חזיזה הבין שצפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום, הוא החל להשתולל בחדר החקירות, לצרוח ולהתנועע בכיסאו. גורם משטרתי סיפר כי חזיזה הוא עבריין כבד שמעורב ב"רבדים כבדים של העולם הפלילי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת