העבריין הבכיר זאב רוזנשטיין ביקש חנינה מהנשיא פרס

בקשת חנינה יוצאת דופן הוגשה לאחרונה לנשיא המדינה. בכיר העבריינים בישראל, זאב רוזנשטיין, פנה לנשיא וביקש לקצר את תקופת המאסר שניתנה לו - זאת בשל מצבו הרפואי ו"התנאים הקשים" בהם הוחזק בארצות הברית, וכן משום ש"אבי ניצול שואה"

מבקש חנינה. זאב רוזנשטיין (חדשות 2)

העבריין זאב רוזנשטיין מבקש מנשיא המדינה שמעון פרס להעניק לו חנינה: מי שהיה במשך שנים בכיר עולם הפשע בישראל טוען כי מצבו הרפואי לא טוב וכי הוא סבל מיחס קשה בזמן שהוחזק בכלא בארצות הברית, כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ".

רוזנשטיין נידון ל-17 שנות מאסר בגין מעורבות בפרשת רצח, ניסיון חיסול וסחר בכדורי אקסטזי בשטח ארצות הברית. בשבועות האחרונים הוא פנה לנשיא המדנה בבקשה לקצר את עונשו.

בבקשתו של העבריין נכתב כי לאחר שהוסגר מישראל לארצות הברית, הוא סבל מתנאי מעצר קשים שפגעו במצבו הבריאותי וגרמו לו לניתוק מהסביבה הקרובה. בנוסף ציין רוזנשטיין כי הוא "בן לאב ניצול שואה".

העבריין הסביר כי חתם על הסדר הטיעון עם הרשויות בארצות הברית רק בעקבות שיקול של כדאיות, והדגיש כי הוא לא ביצע את העבירות המיוחסות לו. הבקשה של רוזנשטיין הועברה לטיפול מחלקת החנינות. שר המשפטים יכריע בקרוב האם להמליץ לנשיא פרס לאשר את החנינה, אם כי קיימת סבירות נמוכה ביותר שהבקשה תאושר, זאת בעקבות חומרת העבירות בהן הורשע רוזנשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת