בן זוגה של לי זיתוני ז"ל על עונשו של טל מור: "הפקרה של פצוע בתאונה היא רצח"

רק לאחרונה ציינו בני משפחתה וחבריה של לי זיתוני ז"ל 30 ימים מאז נדרסה למוות על ידי נהג, תושב זר - שנמלט לחו"ל. היום, עם מתן גזר דינו של טל מור, שהורשע בדריסתו למוות ובהפקרתו של שניאור חשין ז"ל, כל הזיכרונות שוב צפו. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אומר רועי פלד, בן זוגה של זיתוני: "יש להוקיע את ההפקרה"

התגובות לעונש הכבד שהוטל הבוקר על טל מור, שהורשע בדריסתו למוות ובהפקרתו של רוכב האופניים שניאור חשין ז"ל, לא מאחרות להגיע. רועי פלד, בן זוגה של לי זיתוני ז"ל, שנדרסה למוות בנסיבות דומות, הגיב היום לגזר הדין ואמר: "על מדינת ישראל להתעורר, ומיד".

בשונה מהמקרה של טל מור, שם הסגיר עצמו הנהג הפוגע למשטרה, במקרה של זיתוני, בני משפחתה וחבריה עדיין מחכים לתפיסת החשודים במעשה - שזהותם אמנם ידועה, אך הם נמלטו לחו"ל. "הגיע הזמן שהשלטון והציבור יכירו בעובדה שהתאונות האלה יכולות לקרות לכל אחד מאיתנו", אמר פלד.

"עצם הבריחה ממקום התאונה, או ההפקרה של אדם על הכביש לחכות למותו, היא ההבדל בין תאונה שקרתה בתום לב לבין רצח", הוסיף פלד. "זה רצח פשוטו כמשמעו והציבור והמדינה צריכים להוקיע את זה".

הידיעות מגזר הדין של טל מור הציפו מחדש את הזיכרונות בבית משפט זיתוני ובקרב חבריה, שרק לאחרונה ציינו 30 למותה. "אין לי שום ספק, אפילו הקל ביותר, בצדקת המאבק הציבורי שלנו", אמר בן זוגה של זיתוני ז"ל.

 אביו של טל מור: "השופטים הם חברים של חשין"

עימות חריף פרץ הבוקר בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה עם הקראת גזר הדין של טל מור, שדרס למוות והפקיר את שניאור חשין ז"ל. השופט זכריה כספי גזר על מור 12 שנות מאסר בפועל, לצד עונש מאסר על תנאי למשך שנתיים, שלילת רישיון לתקופה של 20 שנה, וקנס כספי של 30 אלף שקלים.

איציק מור, אביו של טל, תקף את מערכת המשפט ואת המשטרה על האופן שבו התנהלה החקירה שהובילה לגזר הדין. עם צאתו מהאולם פנה מור האב לעיתונאים והטיח דברים קשים במערכת החוק. "אנחנו לא מופתעים, כמו שלא היינו מופתעים מאיך שהתנהל כל המשפט. לא מגזר הדין, לא מפסק הדין, ולא מ-196 העמודים שלא מתייחסים כלל לטענות ההגנה", אמר. "כאילו לא הבאנו הוכחות וראיות חותכות של ממומחים שמציגים תמונה לגמרי שונה ממה שבית המשפט קבע".

אביו של טל מור התיחס לזהות הקורבן, שהובילה לדבריו להרשעת בנו, בגלל היותו בן של שופט. "אמרנו שבמדינת ישראל, בגלל זהות הקורבן, האווירה שנוצרה הובילה לגזר הדין. התוצאות מראות שצריך להתייחס למה שמדברים לאחרונה במדינה וזה ערבות הדדית, זה אומר לא איפה ואיפה. הטיפול בטל היה שונה מכל אדם שהורשע בהריגה או בתאונת דרכים לפניו".

"האמת, הייתי חושב שפסק הדין הגיע לו אם אחד מכם היה מוכן לקחת על עצמו להיות עיתונאי אמיתי ולחקור את מה שקרה בתיק הזה", הוסיף האב. "תראו את העיוותים, את העלמת הראיות של המשטרה, את שיבוש הראיות של המשטרה, את השקרים שיצאו כחלק מהפסק הדין. לא צריך להיות גאון אלא רק לשמוע את המומחים שהעידו והוכיחו באופן חד משמעי שלא טל פגע באופניים. כשעשו זאת המשטרה העלימה את הראיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת