רומן זדורוב בבית המשפט העליון: אני חף מפשע

לראשונה מאז הורשע ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל ונשלח למאסר עולם, רומן זדורוב מדבר לראשונה למצלמות ומביע אופטימיות בנוגע לסיכויים שלו לצאת לחופשי. הבוקר הוא הגיע לבית המשפט העליון כדי לבקש להחליף את הייצוג המשפטי, ואמר למצלמת חדשות 2 כי הוא מאמין שיזוכה. צפו בדבריו

יותר משנה עברה מאז הורשע רומן זדורוב ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל, שנרצחה בשירותי בית הספר שבו למדה. הבוקר הוא מדבר לראשונה מאז הרשעתו וממשיך לטעון כי הוא חף מפשע. "צריך לפתוח את התיק ולבדוק טוב טוב", אמר לחדשות 2 באינטרנט, כשחיוך על פניו.

זדורוב הגיע הבוקר לבית המשפט העליון בירושלים, כדי לבקש מבית המשפט לאפשר לו להחליף את עורך דינו שייצג אותו עד כה. לטענתו, הערעור בעניינו עדיין לא הוגש מסיבות אישיות של עורך הדין, וברצונו לקדם את הדבר מהר ככל האפשר בעזרת הסניגוריה הציבורית.

לפני הדיון, שהיה טכני במהותו וארך דקות ספורות, אמר זדורוב לחדשות 2 באינטרנט כי הוא חף מפשע והוסיף כי הוא מקווה שבית המשפט העליון ישנה את החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת, שהרשיע אותו ברצח וגזר עליו מאסר עולם.

זדורוב הוסיף וציין כי הוא אופטימי באשר לסיכויי קבלת הערעור שלו בבית המשפט העליון, לכשיוגש. עורך הדין דוד שפיגל, שייצג את זדורוב עד כה, ציין כי עקב סיבות אישיות של טיפול באמו החולה, נבצר ממנו להתעסק עד כה בהגשת הערעור של מרשו, והוא מבין את כאבו של זדורוב על כל יום שהוא נמצא במעצר בהמתנה להחלטה סופית בעניינו. "יש מלחמה בין הלב לראש, אבל הלב רוצה שהערעור יתקבל", אמר פרקליטו של זדורוב.

הודה ברצח בשלוש פעמים שונות

בספטמבר אשתקד שלח בית המשפט המחוזי בנצרת את זדורוב למאסר עולם. כשנחקר, עוד לפני שהורשע, שינה זדורוב את גרסתו ואף חזר בו מהודאתו ברצח. חוסר העקביות גרם לספקות בקרב הציבור, אך הראיות שנחשפו בהדרגה הציגו עמדה עקבית של הרוצח.

תאיר ראדה ז"ל

בגזר הדין הסתמכו השופטים על כל הראיות שנאספו במהלך השנים שעברו מאז הרצח. בפעם הראשונה תיאר זדורוב כיצד שיסף את גרונה של תאיר בת ה-14, שעה ששוחח עם אסיר נוסף ששהה עמו בתא המעצר. זדורוב לא ידע שאותו אסיר הוא מדובב מטעם המשטרה. בפעם השנייה שיחזר זדורוב את הרצח בפני חוקרי המשטרה. גם שם תיאר כיצד תקף את הנערה ושיסף את גרונה. בפעם השלישית היה זה בתא השירותים בבית הספר שבו נרצחה תאיר.

ב-6 בדצמבר 2006 נמצאה גופתה של ראדה, בת 13 מקצרין שברמת הגולן, בחדר השירותים בבית ספרה "נופי גולן". על גופתה נמצאו סימני דקירה רבים וניכר כי היא נרצחה באכזריות רבה. במהלך החקירה נבדקו כיווני חקירה רבים, אולם בסופם נעצר והורשע זדורוב, בן ה-33, שעבד ביום הרצח בשטח בית הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת