"הרב פינטו לא לקה בלבו בטיסה"

בניגוד למה שמסרו מקורביו של הרב יאשיהו פינטו, אומר גורם רפואי המעורה בפרטי המקרה כי הרב לא עבר אירוע לבבי. לדבריו, פינטו עבר צינתור הבחנתי בלבד משום שהתלונן בזמן הטיסה על מיחושים בחזה. "כבר מחר בבוקר הוא יוכל להשתחרר", אמר הגורם לחדשות 2 Online

הרב לקה בלבו, הקראת כתב האישום שוב תידחה (יוסי זליגר, פלאש 90)

בהודעה שפרסמו היום (שני) מקורביו של הרב יאשיהו פינטו, נכתב כי הוא לקה בלבו במהלך טיסתו ארצה, אולם גורם רפואי המעורה בפרטי המקרה מבהיר: "פינטו לא עבר אירוע לבבי כלשהו". עם זאת, מבית החולים נמסר כי הרב סובל מלחץ דם גבוה מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורם אמר לחדשות 2 Online כי הרב פינטו עבר צינתור הבחנתי בלבד שאינו צינתור טיפולי, וזאת משום שהוא התלונן בזמן הטיסה לישראל על מיחושים בחזה ועל לחצים.

הגורם הרפואי הוסיף ואמר כי רק בשם ההנחיות הרפואיות המקובלות הוחלט להשאיר את הרב להשגחה למשך יממה אחת בלבד. "למעשה, כבר מחר בבוקר הוא יוכל להשתחרר לענייניו באשר הם", נמסר. בכך, רומז הגורם לכך שהרב פינטו יוכל להתייצב מחר להקראת כתב האישום נגדו בבית המשפט. 

בתגובה לכך נמסר מטעם הרב פינטו כי הוא הגיע הבוקר לבית החולים איכילוב לאחר שסבל בשעות האחרונות של טיסתו מניו יורק, מכאבים ולחצים בחזה. "בבדיקות הרפואיות התברר שהוא סובל מלחץ דם גבוה ובדיקת הא.ק.ג שעבר לא הייתה תקינה", נמסר. "לכן, הרב עבר צינתור בדיקתי בו התברר שהוא סובל מסתימה בכלי דם. הרב הושאר לאשפוז והשגחה רפואית במחלקה הקרדיולוגית בבית החולים. המשפחה מבקשת לכבד את פרטיותה".

פינטו כבר הודה במסגרת הסדר טיעון במתן שוחד

כמעט שנה מאז שעזב לארה"ב חזר הבוקר הרב יאשיהו פינטו לישראל להקראת כתב האישום נגדו, שבמסגרתו הודה בכפוף להסדר טיעון במתן שוחד לתת ניצב אפרים ברכה. מיד עם נחיתתו הוא הועבר לבית החולים איכילוב שם בוצע הצינתור.

הדיון בבית המשפט נקבע למחר על ידי סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב השופט עודד מודריק, במה שהיה אמור להיות התאריך האחרון להשלמת הסדר הטיעון עם הרב במתכונתו הנוכחית.

הרב פינטו הגיע לארץ בניגוד לעצת הרופאים המטפלים בו בארה"ב, לאחר שבמהלך השבועות האחרונים עבר שלושה ניתוחים בשל מחלת הסרטן שממנה הוא סובל. אולם השופט מודריק דחה אתמול את בקשתו של פינטו לשנות את מועד הקראת כתב האישום נגדו. מודריק קבע כי "אין מניעה רפואית מהרב לטוס לישראל בתאריך הנקוב".

הפרקליטות צפויה לדרוש עונש של עד שנת מאסר

בני משפחתו של הרב ביקשו מהחסידים של "שובה ישראל" שלא להגיע לבית החולים, אלא להרבות בתפילות ובקריאת פרקי תהילים לרפואתו והחלמתו המהירה של הרב. ארבע פעמים ביקש הרב פינטו לדחות את הדיונים בעניינו, בעיקר מנימוקים רפואיים ועוד מספר פעמים נדחה הדיון בעקבות עתירות שהוגשו לבג"ץ נגד הסדר הטיעון.

בדיון הקודם לפני כחודש דרשו בפרקליטות - בעקבות ההתחמקויות של הרב מהדיונים - להוציא לו צו הבאה לישראל ולחלט את הערבויות שהפקיד בסך שבעה מיליון שקלים. כמו כן איימו בפרקליטות לבטל את הסדר הטיעון.

אתמול, בשיחה עם מקורביו, הבהיר הרב שהוא יגיע לישראל מלווה ברופאו האישי. "איננו בורחים מאיש הוא אומר, אין זו דרכנו, נתייצב עם האמת שלנו".

בהנחה שבית המשפט יאשר את ההסדר, שבמסגרתו יודה הרב פינטו במתן שוחד בסכום של 100 אלף פרנק שוויצרי לתת ניצב אפרים ברכה, תדרוש הפרקליטות עונש של עד שנת מאסר.