הילד שטיפס על עמוד חשמל והתחשמל תובע 10 מיליון שקלים

משפחתו של עבד אל רחמן, בן ה-12 שנפצע קשה מהתחשמלות, דורשת פיצויים מחברת החשמל. לטענת המשפחה, החברה הפרה את חובות הבטיחות המוטלות עליה. הילד עדיין מאושפז בבית חולים ומנסה להשתקם

משפחתו של עבד אל רחמן, הילד בן ה-12 שתועד מטפס על עמוד חשמל בדרום ונפצע קשה, תובעת את חברת החשמל ב-10 מיליון שקלים בטענה לרשלנות מצדם - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב-3 בדצמבר בשנה שעברה שיחק הילד עם חבריו סמוך לביתו שבפזורה הבדואית אבו גוידר, ליד מושב נבטים. הוא טיפס על עמוד מתח גבוה בלב מגרש המשחקים, התחשמל, נכווה, נפל ונחבל באופן קשה.

בסרטון שצילמו הנערים הוא נראה מטפס על עמוד חשמל, עד שהוא מגיע לכבלים ונוגע באחד מהם. אז נראה ניצוץ גדול כתוצאה מזרם החשמל שפוגע בו, והילד צונח אל הקרקע. לטענת המשפחה, הצבת העמוד על ידי חברת החשמל נעשה תוך הפרת החובות הנדרשות כמו מיקום העמוד, אי הצבת שלט אזהרה במקום - לא בשפה העברית ולא בערבית, אי הצבת זיזים שימנעו טיפוס על העמוד ועוד.

הילד בבית החולים (חדשות 2)

לאחר האירוע הקשה הובהל הילד לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא מחוסר הכרה כשעל גופו סימני כוויה קשים ושברים, וכשהוא סובל מבצקת מוחית. בתחילת פברואר הוא הועבר לבית לוינשטיין לצורך שיקום מאז הוא שם. "זה היה חלק מהמשחק - טיפסתי על העמוד", סיפר לאחר האירוע הנער מבית החולים.

"לפני התאונה הוא היה ילד בריא כאחד הילדים ומאז האירוע הוא סובל מכאבים עזים בכל גופו, כוויות רבות ושברים, נעזר בכיסא גלגלים לצורך תנועה ויש סיכוי רב כי ידו הימנית תיכרת", נכתב בתביעה שתוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

עו"ד יניב גביש (יח"צ)

לדברי עורך הדין יניב גביש שמייצג את המשפחה, כתוצאה מהתאונה נגרמו לתובע הוצאות רפואיות ורבות אחרות, וכן ייגרמו לו הפסדי השתכרות בעתיד. "התנהלותה הנפשעת של חברת החשמל באה לידי ביטוי לא רק בהצבת עמודי ומוצרי חשמל ללא אמצעי מניעת סכנות וללא אזהרת הציבור מפני סכנות כאמור, כי אם ואולי בעיקר על ידי כך שמאז אירוע התאונה ועד היום, היא לא הגיעה כלל למקום ולא תיקנה את ההפרות הללו", ציין.

מחברת החשמל נמסר בתגובה כי טרם קיבלו את כתב התביעה. "לכשיתקבל", אמרו בחברה, "נלמד אותו ונגיב בהתאם. מאז ומתמיד חברת החשמל נוקטת בשורה של אמצעי מיגון, שילוט והסברה במגוון שפות - וכן פועלת באמצעות פרסום ופעילות בבתי הספר על מנת להביא לידיעת הציבור הרחב וילדים בפרט את הסכנות הטמונות מקרבה לא מבוקרת למתקני חשמל, וביניהם טיפוס על מגני המיגון שעל העמודים".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv