7 חודשי מאסר לאחיה של שולה זקן

לאחר שהודה והורשע בשורה של עבירות ובראשן מתן שוחד וסיוע במתן שוחד לג'קי מצא, גזר היום בית המשפט המחוזי בפ"ת 7 חודשי מאסר בפועל על אחיה של שולה זקן, יורם קארשי. "הנאשם אינו מהסס להפעיל את השפעתו וקשריו באורח פסול ובלתי תקין", כתב השופט. "עשה מה שעשה בעבור אינטרסים אישיים"

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום 7 חודשי מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי על יורם קארשי, אחיה של שולה זקן, שהורשע והודה - במסגרת הסדר טיעון שפורסם לראשונה בחדשות 2 - בעבירות מתן שוחד לבכיר ברשות המסים, סיוע במתן שוחד לג'קי מצא, דאז מנהל הרשות, ועבירות של שידול להפרת אמונים, בפרשת רשות המסים.

"אכן, הנאשם עצמו לא יזם את הפעילות העבריינית הענפה שנועדה לקדם את מינויו של מצא לתפקיד מנהל רשות המסים", כתב השופט זכריה כספי בהחלטתו, "אולם כאשר מעיינים בפרטי הפעילות הזו ובמיוחד בחלקו של הנאשם בה, קשה להפריז בחומרתה".

השופט הוסיף: "הנאשם אינו מהסס להפעיל את השפעתו וקשריו באורח פסול ובלתי תקין, בעבור אלה היודעים כי הוא מצפה מהם לפעול עבורו במסגרת תפקידם".

"חטא גם בחטא היוהרה"

"פניו כבר הולבנו ברבים מעת שפורסמה הפרשה באופן נרחב בכל אמצעי התקשורת", כתב כספי, "אולם בצד אלה עומדת המעידה - רבתי כאן, כאשר הנאשם הפליג הרבה מעבר לסיוע תמים למי שפנה אליו וחטא, כך נראה, גם בחטא היוהרה, כאשר עשה מה שעשה בעבור אינטרסים אישיים ומתוך רצון להקנות לו כוח".

לבסוף ציין השופט כספי כי עונשו של קארשי חייב להיות פחות מעונשו של ג'קי מצא, עליו נגזרה שנת מאסר בפועל, מפני ש"מצא הוא שיצר במו ידיו את המצב שאפשר לנאשם ולבן גור (הנאשם קובי בן גור) לפעול בדרך הפסולה שפעלו בה, תוך מתן דריסת רגל משמעותית שדרת הניהול של הרשות, במימדים מדהימים".

זקן העידה: "איבדתי את התמימות"

במסגרת כתב האישום המתוקן נגדו, נאשם קארשי כי הפעיל קשרים טובת בחירתו של מצא למנהל רשות המסים. תמורה, נטען, לאחר מינוי מצא הם השפיעו עליו בנושא מינויים ברשות וסייעו לקדם גורמים ברשות.

במסגרת הפרשה מואשמת שולה זקן, לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, כי ניצלה את מעמדה כדי לקדם את ענייניו של אחיה ברשות.

במהלך עדותה לפני כשנה בבית המשפט אמרה זקן: "איבדתי את תמימותי בעקבות הפרשה, יורם קארשי, אחי האהוב, שיתפתי אותו בכל. יש לי טראומה מפרשת רשות המסים. ישבתי בבית שנה סתם, ליבי נשבר ממה שעשו עם שיחות תמימות שלי".

עוד אמרה זקן בדמעות: "נשבר לי הלב ממה שעשו לאחי. כואב לי לראות כאן את ג'קי מצא. חיברתי את אחי עם יד ימינו של לב לבייב, עם מזכירתו של זיסר וסייעתי בקשר שלו עם אקירוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק