ביהמ"ש יגזור היום את דינו של איתי בן דרור, רוצח שלושת ילדיו

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה צפוי היום לגזור את דינו של איתי בן דרור, אב מנתניה שדקר למוות את שלושת ילדיו הקטנים בשנה שעברה. בחודש יולי האחרון הוא הודה והורשע ברצח האכזרי שזיעזע מדינה שלמה. ללא עילה להקלה בעונשו הוא צפוי להישלח ל-3 מאסרי עולם

בן דרור ושלושת ילדיו שנרצחו (חדשות 2)

יותר משנה לאחר שרצח באכזריות את שלושת ילדיו, צפוי לגזור היום בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את עונשו של איתי בן דרור, שהורשע בחודש יולי האחרון ברצח בכוונה תחילה של הילדים עומר, רוני ואור ז"ל, בביתו שבנתניה. בפרקליטות ביקשו לגזור עליו עונש כבד של שלושה מאסרי עולם.

ככל הנראה, בשעה 13:00 יחל שלב הטיעונים לעונש במשפטו של בן דרור. סנגוריו צפויים להציג חוות דעת פסיכיאטרית לפיה הוא לוקה בהפרעות נפשיות ויבקשו להקל בעונשו, אך אם לא תימצא עילה להפחתה בעונשו, הוא יישלח כבר היום לשלושה מאסרי עולם.

בן דרור הודה בשלושה מעשי רצח בכוונה תחילה

בחודש יולי בדיון שנערך בעניינו בפני הרכב של שלושה שופטים - אב בית הדין השופט אברהם טל, השופטת זהבה בוסתן והשופט רמי אמיר, אמר עורך דינו של בן-דרור מטעם הסנגוריה הציבורית, רן אלון, כי מרשו יהיה מוכן להודות בעבירת הרצח המיוחסת לו - אך טען כי בניגוד לעמדת הפרקליטות, לא תכנן את הקטל המחריד של ילדיו כחודש לפני מעשי הזוועה, וגרס כי המחשבה לבצע זאת צצה בראשו רק שבוע קודם לכן.

נוסף על כך, טען אז בן-דרור כי את הסכינים שבאמצעותם דקר למוות את ילדיו לא רכש במיוחד כדי להגשים את תכניתו - וכך גם לא את הגלולות שבאמצעותן ניסה להתאבד. באותו הנושא, הוא עמד על כך שבניגוד לטענות בפרקליטות, אכן ניסה לשים קץ לחייו ולא "ביים" זאת כדי לזכות בעונש מקל.

עורך הדין אלון ביקש גם להטיל על בן-דרור עונש מופחת, בשל מצבו הנפשי וההפרעות הקוגניטיביות מהן הוא סובל לכאורה. "אנחנו מלכתחילה טענו שהוא אינו כופר באשמה, אך טענו שקיימת אפשרות שהנאשם סובל מהפרעה נפשית חמורה", הסביר סניגורו של בן-דרור. "היום קיבל בית המשפט את העתירה להפנות אותו לפסיכיאטר. מדובר באדם שמוכר למערכת הפסיכיאטרית, הוא אושפז פעמים רבות. כחודש וחצי לפני האירוע הוא אושפז במשך 6 או 7 חודשים".

בסוף הדיון אמר בן-דרור עצמו בלשון המשפטית: "אני מודה בעובדות שמהוות את העבירות של שלושה מעשי רצח בכוונה תחילה המיוחסים לי בכתב האישום".

גרושתו של בן-דרור: "מוכנה לקבל רק שלושה מאסרי עולם מצטברים"

אמם של שלושת הילדים וגרושתו של בן-דרור, לילך שם טוב, אמרה לאחר הכרעת הדין: "זה קשה, הוא אבא של הילדים האלה, אבל הוא סוף סוף הודה, אחרי שנה. זה לא פשוט, זה נורא מטלטל. לפחות זה משהו שמקדם את התהליך, שסוף סוף הוא מודה במה שידענו מהתחלה".

"אני עדיין לא מרגישה הקלה", הוסיפה לפני שלושה חודשים האם שאיבדה את ילדיה. "אם הוא יקבל עונש מופחת, לא תהיה הקלה. אבל בכל זאת יש הקלה בזה שהוא הודה במעשה. אני מוכנה לקבל רק שלושה מאסרי עולם מצטברים. אם הוא יקבל עונש אחר ותהיה לי אפשרות לערער, אני אערער על זה. אני יודעת שהוא עשה את המעשה הזה כדי להכאיב לי, לא בשביל 'לגאול אותם' כפי שאמר. הם היו ילדים מאושרים ומדהימים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק