היועמ"ש מגנה את ההדלפות בתיק ליברמן

היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין שיגר הבוקר מכתב לגורמים בפרקליטות המדינה ובמשטרה, בהן גינה את ההדלפות בתיק ליברמן. "הן לא עולות בקנה אחד עם זכותו של אדם, כל אדם, לכבוד האדם", כתב

מגנה את ההדלפות בפרשת ליברמן (חדשות 2)

ביקורת חריפה של היועץ המשפטי לממשלה על ההדלפות בפרשת אביגדור ליברמן: במכתב שהפיץ היום יהודה ויינשטיין בין גורמים בכירים במערכת המשפט והמשטרה, מגנה היועץ המשפטי לממשלה הדלפות שנעשו במהלך חקירות בדגש על התנהלות החקירה בעניינו של שר החוץ.

במכתב ששלח ויינשטיין לפרקליטי המחוזות השונים, לפרקליט המדינה, למפכ"ל המשטרה ולראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, נמתחה ביקורת חריפה על התנהלות הגורמים בתיק. "הדלפות ביחס לנחקרים אינן עולות בקנה אחד עם זכותו של אדם, כל אדם, לכבוד האדם", כתב ויינשטיין במכתב.

ביום ראשון דחה בג"ץ את עתירתו של שר החוץ בעניין ההדלפות בחקירתו בשנת 2008. בפנייתו לבג"ץ ביקש ליברמן לחשוף את זהות המדליף בפרשה.

"התופעה של הדלפה מחדרי החקירות, בעיקר בחקירות רגישות ומתוקשרות, היא רעה חולה", ציטט ויינשטיין מדבריו של השופט אליקים רובינשטיין מפסיקתו בעתירתו של ליברמן. "בכך יש לפגוע לא רק בזכות החשוד להליך הוגן, אלא גם באינטרס הציבורי בניהול חקירה תקינה שתניב תוצאות, וכן באמון הציבור ברשויות האכיפה והתביעה, שהחקירה היא אובייקטיבית ונטולת משוא פנים, וכי ההליך נקי וחותר לחקר האמת".

בכיר השגרירות בוושינגטון הודח מתפקידו בגלל ההדלפה

הבוקר הודיע משרד החוץ כי הבכיר מס' 2 בשגרירות ישראל בוושינגטון, דן ארבל, הודח מתפקידו בעקבות הדלפת מידע לעיתונאי לפני כשנתיים. ארבל שוהה כרגע בארה"ב, ועדיין לא ברור אם ישוב באופן מיידי לארץ או שיימצא לו סידור זמני למספר חודשים עד לסיום ענייניו בארצות הברית.

את ההדלפה חקר השב"כ במשך שנתיים, במסגרת מדיניות נוקשה וקשוחה שהנהיג שר החוץ אביגדור ליברמן. ארבל, דיפלומט ותיק ומוערך מאד שעובד בשירות החוץ מזה 25 שנה, הודה שהעביר את המידע הרגיש לאחד הכתבים המדיניים בעיתונות המודפסת. במברק ששיגר אמש מנכ"ל משרד החוץ לעובדי המשרד הסביר כי ארבל יועבר מתפקידו בשל התקרית אותה מגדירים במשרד החוץ כ"חמורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת