טל מור הורשע בהריגת והפקרת שניאור חשין ז"ל

שנה ושלושה חודשים אחרי שדרס למוות והפקיר את רוכב האופניים שניאור חשין, הכריע היום בית המשפט המחוזי בפ"ת כי טל מור אחראי להריגתו והפקרתו של שניאור חשין ז"ל. השופט בהכרעת הדין: "לא התרשמתי מפניותיו הנרגשות והעמדת הפנים שלו". מור אמר הבוקר: "את העונש הרוחני כבר קיבלתי. אתמודד עם החיים בצורה יותר בוגרת"

טל מור, שדרס למוות את רוכב האופניים שניאור חשין ז"ל ביוני בשנה שעברה, הורשע היום בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בסעיפים של הריגה, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וסמים, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית, שיבוש הליכי משפט, נהיגה ללא רשיון נהיגה בתוקף וללא פוליסת ביטוח בתוקף.

מור, שסירב לעסקת טיעון לפני כארבעה חודשים, צפוי לעונש מאסר ממושך. להכרעת הדין בבית המשפט הגיעה לראשונה מאז התאונה אלמנתו של חשין, דנית, כמו גם רבים מחבריו של שניאור ז"ל לקבוצת רוכבי האופניים.

"אקדים ואומר שהתרשמותי מהנאשם אינה חיובית, במקרים רבים מור נתן גרסא דמיונית, לא אמר אמת ולעתים אף שיקר ממש", קבע השופט זכריה כספי בהכרעת הדין. "לא התרשמתי מפניותיו הנרגשות של הנאשם בבית המשפט, תוך העמדת פנים. דברים רבים שאמר במשפט, כמו גם בחקירותיו במשטרה, לא עומדים בקנה אחד עם מה שאירע".

השופט הוסיף כי גם עמדתו של מור באשר להרגלי השתייה שלו "לא משכנעת", לאור צילומי האבטחה בהם רואים את הרגלי השתייה שלו, וגם הסמיכות של הברים בליל השתייה – כל אלו רחוקים מלאפיין אדם השותה לעתים רחוקות.

"אם הייתי רואה בן אדם, הייתי עוצר בו במקום"

עוד לפני צאתו לבית המשפט, התראיין מור אצל ניב רסקין בתכניתו "נכון להבוקר" בגלי צה"ל, וסיפר על תחושותיו לקראת הכרעת הדין. לדבריו, התקופה הארוכה שבה היה במעצר גרמה לו לכתוב שירים על החיים, על אחדות העם וגם על ערבות הדדית.

"במשך שנה ושלושה חודשים יצא לי לחשוב על הדברים, ואת העונש הרוחני שלי כבר קיבלתי", סיפר מור והוסיף כי מבחינתו הסיפור עוד לא נגמר. "אני אתמודד עם דברים בחיים בצורה יותר בוגרת בעקבות המקרה. יש לי עוד תחושות שאני שומר לאחרי הכרעת הדין".

"הייתי בצינוק בבידוד במשך ארבעה חודשים. חוץ מאוכל ובגדים הרשו לי להכניס רק דף ועט, וניסיתי לכתוב את תחושותי בצורה לירית. כשיצאתי הביתה הייתה לי יכולת להלחין את השירים ולבצע אותם באולפן בביתי. בגלל שמדובר במשהו כל כך אישי, אני חושב שכל שאלה על המקרה מקבלת מענה בשירים שכתבתי", סיפר מור בריאיון.

"כואב לי על לי זיתוני"

מור ציטט בריאיון שורה משיריו בה כתב: "שתי שניות, סיפור גדול, כוונות טובות זה לא הכל". "אני חושב שיש אנשים שיכולים להתחבר למילים וליצירה גם אם הם לא מכירים את העניין", הסביר מור. "מי שנמצא איתי, ותודה לאל שיש לי המון תמיכה, מבין את מה שאירע באותו יום. הדבר היחיד שאני אגיד לגבי המשפט הוא שלראות באותו יום, אני לא ראיתי. אם הייתי רואה בן אדם, הייתי עוצר בו במקום".

שניאור חשין ז"ל (חדשות 2)

בתום הריאיון התייחס לתאונת הפגע וברח שבה נהרגה לי זיתוני ז"ל ואמר כי הוא חש כאב רב על המקרה. "אני יכול להגיד שבמילים של השירים שלי יש משהו שמדבר על כאב כשדבר כל כך חשוב נלקח ממך. אני מרגיש שבמקרה כזה, עניין הערבות ההדדית בין בני האדם תמיד היה לי והוא עלה למקומות מאוד גבוהים מאז התאונה, וכל מקרה שסותר את הענין הזה כואב לי מאוד. אני לא יכול לשנות את העולם, אבל עם עזרה של העולם, אפשר לשנות".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק