הקלה נוספת בתנאי הכליאה של יגאל עמיר

יגאל עמיר יוכל ללמוד תורה עם אסיר נוסף, שנבחן על ידי השב"כ, 3 פעמים בשבוע במקום פעמיים בלבד. כך החליט היום בית המשפט המחוזי בפתח תקווה. עורך דינו של עמיר: "אנו בתקווה ששב"ס יסכימו לשתף אנשים נוספים בלימוד"

יגאל עמיר. ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה התיר היום לרוצחו של ראש הממשלה יגאל עמיר לקיים שלושה מפגשים בני שעה אחת בשבוע, בהם ילמד תורה עם אדם נוסף.

בנוסף, ביקש בית המשפט משירות בתי הסוהר לבחון את האפשרות לצרף אנשים נוספים ללימוד. עו"ד אריאל עטרי, פרקליטו של עמיר, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "זהו צעד נוסף בו בית המשפט מקל במעט את תנאיו הקשים של יגאל עמיר. אנו בתקווה ששב"ס יסכימו לשתף אנשים נוספים בלימוד".

בחודש יוני הוקלו לראשונה תנאי המאסר של עמיר, מאז נכלא ב-1995, לאחר שרצח ביריות את ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל ופצע מאבטח. אז, הותר לו להיפגש עם אסיר אחד לצורך לימוד תורה, פעמיים בשבוע בלבד.

"מושא להערצת גורמים קיצוניים"

בהחלטתו כתב השופט אברהם טל כי בשירות בתי הסוהר הבהירו שהאסירים המועמדים ללימוד עם עמיר נבחנים היטב על ידי השב"כ. "על פי עמדת השב"כ המשיב מהווה מושא להערצת גורמים קיצוניים ומודל לחיקוי בקרבם... קיים חשש שמגעו עם אסירים אחרים ישפיע עליהם לבצע פעולות לא חוקיות", נכתב.

"אינני מתעלם כלל ועיקר מהתקופה הארוכה מאוד שבה מוחזק המשיב בהפרדת יחיד אך אין להשוות את המשיב לאסירי עולם או לאסירים ביטחוניים אחרים", כתב עוד השופט. הוא הבהיר כי למרות שעמיר מוחזק בהפרדה, הוא זוכה להטבות להן אסירי הפרדה לא זוכים בדרך כלל.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק