התייר שרצח את אשתו לא יעמוד לדין

בית משפט המחוזי בתל אביב החליט לא להעמיד לדין את ג'ון פול סבסטיאן האוסטרלי, שדקר למוות את רעייתו במלון "דן פנורמה" בחודש שעבר. החלטת בית המשפט נשענת על חוות דעת של בית החולים אברבנאל שקבעה כי הוא נמצא במצב פסיכוטי מתמשך ואינו מסוגל להבחין בין טוב לרע

נסגרו ההליכים הפליליים כנגד ג'ון פול סבסטיאן, הנאשם ברצח רעייתו בטיילת בתל אביב, זאת לאחר שחוות דעת פסיכיאטרית קבעה כי מצבו הנפשי לא מאפשר זאת. בית המשפט המחוזי החליט לא להעמיד לדין את האזרח האוסטרלי בהמלצת ועדה של בית החולים "אברבנאל" שקבעה כי הנאשם זקוק לאישפוז.

סבסטיאן נאשם כי דקר את אשתו ושיסף את גרונה בחדר בו התארחו בקומה ה-15 של מלון "דן פנורמה" בתל אביב בסוף חוש אוגוסט. נציג המשטרה, אריק מיאודובסקי, סיפר בדיון הקודם כי זמן קצר אחרי המעשה החשוד טען שרצח את אשתו מכיוון שהיא "שלטה עליו כבר מספר שנים, באמצאות ייפוי כוח שהיא לא הסכימה לבטל. לשוטרת הראשונה שהגיעה הוא אמר שהיא סוכנת אויב, ובמהלך חקירתו טען שהיא האכילה אותו בשר אדם".

סבסטיאן הועבר להסתכלות פסיכיאטרית בבית החולים "אברבנאל" שקבעה בחוות הדעת כי "מצבו של הנאשם בעת ביצוע העבירה, כמו גם היום, הינו מצב פסיכוטי ממושך, כאשר הנאשם פעל תחת השפעת מחשבות שווא פעילות כלפי רעייתו לא היה מסוגל להבחין בין טוב לרע ובין מותר לאסור."בשל נסיבות אלו הורה היום בית המשפט המחוזי בתל אביב על אשפוזו של הנאשם והפסקת ההליכים נגדו. עו"ד אייל אוחיון המייצג את ג'ון פול סבסטיאן, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "אכן בית המשפט קיבל את חוות הדעת של הועדה בבית החולים "אברבנאל" שקבע שאינו כשיר לעמוד לדין ועל כן יאושפז, וכעת אנו פונים לפרקליטות המדינה כדי לפעול להחזירו לאוסטרליה שם יאושפז בבית חולים מקומי".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק