בית המשפט הרשיע את רוצחיה של התיירת קריסטין לוקן

רוצחיה של התיירת קריסטין לוקן הורשעו הערב בבית המשפט המחוזי בירושלים. בין הסעיפים בהם הורשעו: אינוס בנסיבות מחמירות, מספר ניסיונות רצח בהם ניסיון רצח קיי וילסון, חברתה של התיירת, ורצח התיירת עצמה. שלב הטיעונים לעונש יחל בעוד כחודשיים

חברי החוליה שנתפסה, בשבוע שעבר בביהמ"ש (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הערב את כיפאח גנימאת ברצח התיירת כריסטין לוקן ביער מטע לפני כתשעה חודשים.

בהכרעת הדין כתבו השופטים כי גנימאת מורשע במספר אישומים ובהם סעיפים של אינוס בנסיבות מחמירות, כניסה לישראל בניגוד לחוק, ניסיונות רצח בהם גם ניסיון הרצח של קיי וילסון, חברתה של התיירת, וכאמור גם רצח התיירת עצמה.

בעוד כחודשיים, ב-20 בנובמבר, יחל שלב הטיעונים לעונש של שלושת הנאשמים -  כיפאח גנימאת, איאד פטאפאה ואברהים גנימאת.

בשבוע שעבר שיחזרה קיי וילסון, שנפצעה קשה מדקירות, את אירועי אותו לילה טראומתי במהלך עדותה בבית המשפט: "שמעתי את נשימותיה של חברתי כריסטין לוקן, אך לא הצלחתי לנחם אותה ברגעיה האחרונים", אמרה מעל דוכן העדים.

באולם, ישבו שלושת הנאשמים ברצח, והאזינו גם הם לגרסתה. וילסון סיפרה שתחילה היא וחברתה חשדו שחברי החוליה מתכננים לאנוס אותן, ולא הבינה שיש להם כוונה לרצוח אותן. "הם תלשו לי את תליון מגן הדוד שהיה על צווארי, אחד מהם קשר את ידי מאחורי גבי עם שרוכי הנעליים שלי", סיפרה בעדותה.  

השלושה: חברים בחוליית טרור מסוכנת

כתב האישום נגד השלושה הוגש בסוף ינואר האחרון. השלושה, פלסטינים תושבי תרקומיא וצוריף, נאשמים ברצח התיירת כריסטין לוגן וניסיון רצח מדריכת הטיולים קיי וילסון ביער מטע שבהרי ירושלים. כמו כן, נאשמים השלושה ברצח נטע שורק, מורה מזכרון יעקב שגופתה נמצאה סמוך למנזר בית ג'מאל שבאזור בית שמש.

השלושה, איאד פאטטפאטה, כיפאח גנימאת ומוחמד גנימאת, נעצרו כיממה לאחר ביצוע הרצח של לוקן בחודש דצמבר האחרון. לאחר המעצר, המשטרה ציינה כי ללא עזרתה של קיי וילסון, חברתה של לוגן, לא היה מתאפשר מעצרם של השלושה.

הנאשמים היו חברים בחוליה של 13 פלסטינים, שבין השנים 1997 ל-2010 היו מעורבים ב-21 פשעים: שני מעשי רצח, שני ניסיונות רצח, מעשי אונס ושבע התפרצויות לבתים, כשבחלק מהמקרים נגנבו נשאים מהבתים.

עם מעצרם של השלושה, הם קשרו את עצמם כאמור גם למעשה הרצח של נטע שורק, מורה מזכרון יעקב, בחודש פברואר בשנה שעברה. המשטרה לקחה דגימת רקמות של כיפאח גנימאת, ומצאה התאמה מלאה לממצאים שנתגלו בזירת הרצח, לאחר מכן גנימאת הפליל חשוד נוסף וביחד שניהם שחזרו את מעשה הרצח.

הנאשמים הודו בחקירתם גם בניסיון רצח זוג מבית שמש כנקמה על חיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי. "הם אמרו בחקירתם שמטרתם היא לרצוח יהודים", סיפר מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו לאחר החקירה.

לכידת חוליית הטרור - סיקור מיוחד

סוזן ניסתה לדקור אותו במפשעה

התיירת שנדקרה משחזרת את רגעי האימה

נמצאה גופת המטיילת שנעדרה

חשד: מורה נמצאה ליד מנזר

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק