ביהמ"ש: האוהלים יפונו בהידברות

השופט, שחשף כי בתו מתגוררת בשדרה, מעדיף שהפיתרון למאהל המחאה ברוטשילד יושג בהידברות ולא בהכרעה על פינוי כפוי. בדיון שנערך היום בבית המשפט העליון הוחלט שהצדדים ייפגשו בניסיון להגיע להסכמה עד יום ראשון. אם ייכשלו – יכריע בית המשפט

במקום פינוי כפוי - הסכמה עד יום ראשון: כך החליט היום בית המשפט העליון בתגובה לערעור שהגישו מארגני המחאה החברתית על ההחלטה לפנות את המאהל ברוטשילד. השופט עוזי פוגלמן נתן לצדדים הזדמנות להגיע להסכמה עד ליום ראשון הקרוב, ואם לא יצליחו, ייאלץ להכריע בעניין. "לכולנו כחברה אין עניין בפינוי כפוי", הבהיר השופט לצדדים.

לשם הגילוי הנאות, בתחילת הדיון חשף השופט פוגלמן כי בתו מתגוררת בשנה האחרונה בשדרות רוטשילד בתל-אביב, ושאל אם מישהו מהצדדים מתנגד שיכריע בשל כך במקרה. הצדדים השיבו כי אין מניעה מבחינתם שיפסוק בעניין.

השופט פוגלמן הדגיש כי פשרה עדיפה על הכרעה משפטית ואמר כי"הדרך המשפטית היא לא טובה. נורמטיבית, המצב מאוד ברור, יהיה חבל אם נגיע לתוצאה משפטית".

בימים האחרונים התקבלו דיווחים על ריבוי מעשי האלימות בשדרות רוטשילד. תושבים דיווחו על פריצות וניסיונות לפריצות לבתים בשדרה, ועל הטרדות מצד נרקומנים ודרי רחוב שנותרו להתגורר במאהל. אוהלי המחאה בשדרות רוטשילד הוקמו ב-14 ביולי על ידי דפני ליף ויוזמי מחאת האוהלים, אלא שבשבועות האחרונים תושבי השדרה התלוננו על כך שנוכחות מנהיגי המחאה הידלדלה, ונותרו במקום בעיקר חסרי בית ותמהונים. גם התאחדות הסטודנטים פינתה את האוהל ברוטשילד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת