הרצח בספורטק: "הנאשם ירה בעדים"

כתב אישום הוגש בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד דוד גוזלן מיבנה בגין הרצח הכפול בספורטק שאירע בתחילת החודש. גוזלן נאשם שירה בשניים מטווח קצר ואף וידא הריגה. בכתב האישום נטען כי מאוחר יותר הוא ירה לעבר עדי ראייה שרדפו אחריו

ירה מטווח קצר ווידא הריגה - אלה האישומים העיקריים שמופיעים בכתב האישום נגד דוד גוזלן מיבנה, שהוגש היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין הרצח הכפול שאירע בתחילת החודש בספורטק בתל אביב.

המפגש בין גוזלן לשני הנרצחים, על רקע סכסוך קודם בין קבוצות מיבנה, אירע על פי כתב האישום במהלך חתונה שנערכה באולם השמחות "גדות". בכתב האישום נטען כי אחד הנרצחים הטיח בפניו של גוזלן האשמות לפיהן חבר לאויביו של הנרצח ואיים עליו שיפגע בו. מאוחר יותר ירה גוזלן בשניים מטווח אפס ונמלט מהמקום, לא לפני שהוא עורך וידוא הריגה של שני הנרצחים.

דקות לאחר הירי הוא נלכד ונעצר בתום מרדף שנערך בסיוע אזרחים שהיו במקום, במהלכו הוא גם ביצע ירי לעבר הרודפים. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותם של השניים במקום.

לנאשם עבר פלילי גם בתחום הסמים

כתב האישום מפרט גם את הפגיעות החמורות כתוצאה מהירי, שהובילו בסופו של דבר למותם במקום של שני הנרצחים עמם היה מסוכסך. "מותו של המנוח נגרם מנזק חמור למוח, המוחון וגזע המוח בעקבות מעבר קליע דרך הראש", לשון כתב האישום. גם הנרצח השני סבל מפגיעות דומות שהובילו למותו במקום.

דניאל, אזרח שהיה בקרבת מקום, סיפר לאחר הרצח לחדשות 2 באינטרנט כי "שמענו כמה יריות וחשבנו בהתחלה שזה נפצים. לא הבנו מה קורה, ואז ראינו אנשים רצים". עדי ראייה שהבחינו בנעשה פתחו במרדף רגלי אחרי היורה, שירה לעברם תוך כדי ריצה אך החטיא למרבה המזל. גוזלן הצליח לחצות את שדרות רוקח בריצה בעודו נמלט, אך נלכד לבסוף בידי השוטרים שהוזעקו למקום.

גוזלן נאשם ברצח ובעבירה של חבלה בכוונה מחמירה. לצד כתב האישום הוגשה לבית המשפט גם בקשה לעצור את גוזלן עד תום ההליכים נגדו בה נכתב כי לגוזלן "עבר פלילי הכולל הרשעות מתחום הסמים והוא נידון לשתי תקופות מאסר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת