הצוער שהודח כי סירב לשמוע שירת נשים - ישוב לקורס הקצינים הבא

"צה"ל אינו יכול להשלים עם מצב שבו חיילים אינם רואים עצמם כפופים בצורה ברורה והחלטית למרותו של הצבא ולמרותם של מפקדיהם", כך נכתב בתשובת המדינה לעתירתו של יואל גליקמן, הצוער שסירב לשמוע שירת נשים והודח מקורס קצינים. הפרקליטות ביקשה מבג"ץ לדחות את העתירה אך הבהירה: גליקמן יורשה לשוב לקורס הבא שייפתח

קורס קצינים. ארכיון (חדשות 2)

פרקליטות המדינה הגישה הערב לבג"ץ את תשובתה לעתירתו של יואל גליקמן, שהודח מקורס קצינים בצה"ל לאחר שסירב להשתתף באירוע בו שרו זמרות מהלהקה הצבאית. בפרקליטות מבקשים מבית המשפט לדחות את העתירה.

"צה"ל אינו יכול להשלים עם מצב שבו חיילים אינם רואים עצמם כפופים בצורה ברורה והחלטית למרותו של הצבא ולמרותם של מפקדיהם", נכתב. "העותר לא הצהיר כי ינהג באופן שונה אם יעמוד במצב דומה בעתיד, ולא לקח אחריות למעשיו".

בפרקליטות הוסיפו כי, "עם זאת הוחלט כי העותר יורשה לחזור לקורס הקצינים במחזור הבא בעוד כחודש וחצי". בתשובתם לבית המשפט הדגישו: "בצה"ל נקבעה מדיניות במטרה להקל על 'השילוב הראוי' של אוכלוסיות שונות, בדגש על החיילים שומרי המצוות, כמו גם על הרצון והחובה לשלב נשים במגוון התפקידים הקיימים בצה"ל".

"התפתחות הדברים כמתואר בעתירה, מדגימה היטב את האתגר שבניהול השגרה הצבאית תוך התחשבות ברגשותיהם ואמונתם של חיילים שונים", נכתב. "צה"ל קשוב לעניינים אלה ומשקיע מאמצים רבים למציאת נקודת האיזון שתיתן ביטוי הולם לכלל האינטרסים והעקרונות הנוגעים לעניין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק