בית המשפט קבע כי הנהג הדורס מעכו לא כשיר לעמוד לדין

לאחר ש-4 חוות דעת פסיכיאטריות בעניינו קבעו כי אינו אחראי למעשיו ולא כשיר לעמוד לדין, החליט היום בית המשפט המחוזי בחיפה כי גבי חן, נהג המשאית שדרס למוות שניים ופצע 11 נוספים, לא יעמוד לדין. בני המשפחות התרעמו על ההחלטה ודרשו לאזן בין מצבו הנפשי לחומרת מעשיו, אך השופטים לא נעתרו לכך

בית המשפט המחוזי בחיפה החליט היום להפסיק את כל ההליכים המשפטיים נגד גבריאל חן, נהג המשאית מעכו שנאשם בדריסתם למוות של שני חיילים ובפציעה של 11 נוספים, זאת לאחר שנקבע כי הוא לוקה בנפשו, לא אחראי למעשיו ואינו כשיר לעמוד לדין.

בעקבות ההחלטה, יאושפז חן בבית חולים פסיכיאטרי. במהלך הדיון הונחו בפני הרכב השופטים שלוש חוות דעת רפואיות של ארבעה פסיכיאטרים מומחים, כאשר כולן קובעות באופן חד משמעי את אותו הדבר. את חן מייצג עורך הדין זיו גלעד.

במהלך הדיון השמיעו נציגי המשפחות טענות קשות באשר למיצוי הליכי החקירה על ידי בעלי תפקידים שונים במשטרה, וכן באשר לצורך לאזן בין מצבו הנפשי של חן, מצד אחד, לבין החובה למצות את הדין עם הנאשם. עם זאת, כאמור, קבעו השופטים כי אין באפשרותם להיעתר לדרישה זו.

"חיילים המתינו בתחנה ונדרסו"

האירוע התרחש בחודש נובמבר אשתקד בסביבות השעה 17:40, כשחן, תושב עכו בן 45, דהר עם המשאית לעבר קבוצת בני אדם שהמתינו בתחנת אוטובוס, ולאחר מכן המשיך בנסיעה ופגע במספר כלי רכב שעמדו במקום.

באירוע הקשה נהרגו סגן מיכל זוהר בת ה-20 מהיישוב גילון ווסמל ראשון איימן קיזל בן ה-20 מכפר מרר, ונפצעו 11 בני אדם. "הייתי בשוק, ערכתי קניות. פתאום שמעתי בום חזק ויצאתי לראות מה קרה", סיפרה מימי דיין, עדת ראייה לתאונה, סמוך לאירוע. "בתחנה עמדו חיילים שרצו לעלות לאוטובוס - והם נדרסו". לדבריה, "האמבולנסים הגיעו מהר מאוד יחד עם ניידות משטרה, וכל הכבישים באזור נסגרו לתנועה".

בחקירתו, אמר חן בעבר כי ביצע את המעשה בכוונה, לאחר שלטענתו "השב"כ התנכל לבנו". בעקבות טענה זו, ולדרישת עורכי דינו, נשלח חן לבדיקת הפסיכיאטר המחוזי, שהעריך כי אינו כשיר לעמוד לדין, ולאחר מכן, כאמור, לעוד שלוש בדיקות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק