15 שנות מאסר להורג חברו במועדון ברחובות

לאחר שהודה בהריגה במסגרת הסדר טיעון, נגזרו היום 15 שנות מאסר בפועל על שלומי מזרחי, שדקר למוות את חי בן שמעון ז"ל לאחר קטטה שפרצה במועדון ברחובות. מזרחי הביע חרטה עמוקה על האירוע וטען כי היה במצב נפשי קשה. תסקיר המבחן קבע כי "האסון החריב את עולמה של משפחת המנוח". המשפחה עצמה מתנגדת נמרצות להסדר הטיעו

חי בן שמעון ז"ל (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום 15 שנות מאסר בפועל על שלומי מזרחי, תושב נס ציונה בן 33, שהורשע בהריגת חי בן שמעון ז"ל במהלך קטטה שפרצה במועדון ברחובות באפריל 2010. עוד נקבע כי מזרחי יפצה את משפחת בן שמעון ב-150 אלף שקלים.

השניים, לפי גזר הדין, היו מעורבים בקטטה עם מכרים נוספים במועדון "הנרי" ברחובות. לאחר הקטטה נסע מזרחי לביתו, משם הספיק לכתוב לחבריו בצ'ט כי בן שמעון ז"ל "חי בסרט" וכי הוא לא יעזוב אותו.

לאחר שאסף את בן דודו ומספר חברים, פגש את בן שמעון ז"ל ועוד מכרים בחצר בית שכן. כשהגיע למקום התלקח מחדש הוויכוח ומזרחי דקר שוב ושוב בסכין קומנדו שהייתה ברשותו את בן שמעון ז"ל בבטנו ובחזו. אחד החברים ניסה למנוע את הדקירות, ונדקר אף הוא בידיו.

לאחר הדקירות, כשגופתו של בן שמעון ז"ל מוטלת בחצר, יצא מזרחי החוצה, ביקש מזרחי מחברו לנקות את הדם - ואיבד את הכרתו.

האסון החריב את עולמה של משפחת המנוח

במהלך המשפט הגיעו הצדדים להסדר טיעון, במסגרתו ישונה סעיף הרצח בכתב האישום לסעיף הריגה, ומזרחי יודה במיוחס לו. זאת, בניגוד לדעת בני משפחת בן שמעון, שהתנגדו למהלך. כתב האישום שונה בין השאר בשל קשיים ראייתיים.

ההגנה טענה כי מזרחי הושפע ממצבו הנפשי הקשה באותה עת. לאחר גירושיו מאשתו, נטען, החל לצרוך סמים ובאותו ערב היה שיכור. "הנאשם הביע צער עמוק על תוצאות האירוע, תיאר את קשייו לעמוד מול בני משפחת המנוח, אותם הוא מכיר מזה שנים, הביע חרטה עמוקה והבנה כי עליו לשאת במלוא המחיר על התנהגותו", נכתב בגזר הדין.

בפרקליטות טענו, לעומת זאת, כי המכה שספגה משפחת הקורבן בן ה-22, קשה ביותר. "התשתית הנפשית, המשפחתית והתפקודית במשפחת המנוח טרם מותו הייתה רעועה ביותר, האסון החריב את עולמה של משפחת המנוח והורי המנוח חסרי משאבים הנחוצים להתמודדות עם האובדן של בנם", נכתב.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק