8 שנות מאסר למאמן הכדורגל שתקף מינית

אבי פרץ, מאמן נוער בכדורגל מקריית מוצקין, הורשע בעסקת טיעון בביצוע מעשים מגונים ב-5 קטינים מתחת לגיל 16. בחלק מהמקרים ביצע בהם את זממו בתמורה לאימונים ללא תשלום, במקרים אחרים אף שילם לקטינים. היום הוא נשלח ל-8 שנות מאסר בפועל

עבירות חמורות. אבי פרץ בבית המשפט (חדשות 2)

בבית המשפט המחוזי בחיפה נגזרו היום שמונה שנות מאסר בפועל ופיצויים על סך 40 אלף שקלים על אבי פרץ (38), מאמן נוער בכדורגל מקריית מוצקין, שהורשע במסגרת עסקת טיעון בביצוע מעשה מגונה בקטינים מתחת לגיל 16 ו-14, ניצול יחסי מרות ומעשה מגונה בפומבי - בחמישה מתלוננים שונים.

לפני כחצי שנה התפוצצה הפרשה, עם מעצרו של פרץ, מאמן מוכר באזור הצפון, בחשד שביצע מעשים מגונים ומעשי סדום בילדים שאימן בשלוש השנים האחרונות. במשטרה החליטו לעצור את המאמן בעקבות תלונה של אחד הנערים שהותקפו, אז היה בן 13.

הנער התלונן כי התקיפה המינית חזרה על עצמה במספר הזדמנויות, בפיצרייה בה עבד פרץ וכן בביתו. בעקבות הטענות, נבדקה אפשרות כי ילדים נוספים שהיו בקשר עם המאמן נפלו קורבן למעשיו, ובמהלך החקירה התברר שכך אכן היה.

"ניצל סמכותו המקצועית כדי לנצל מינית"

במהלך גזר הדין היום התברר כי בחלק מהמקרים הסכים הנער שפרץ יבצע בו את המעשים המגונים, תמורת 250 שקלים - בשל מצבו הכלכלי הקשה. עוד עולה מגזר הדין כי בין השנים 2007-2010, הציע פרץ לקטינים בגילאים 12-16 להעניק להם אימונים אישיים ללא תמורה כספית, וביצע בהם את המעשים בהם הודה. אחד הנערים שהותקף ע"י פרץ שרוי היום במצב נפשי קשה מאוד ולא יוצא מביתו.

"עיסוקו של הנאשם כמאמן כדורגל נתן לו רגישות לבני נוער, ובכך, זמינות לנצלם מינית לצורך סיפוק סמכויותיו המיניות לאורך שנים", כתבו השופטים בגזר הדין. "הנאשם ניצל את מעמדו, את פער הגילאים שבינו לבין חניכיו הנערים, סמכותו המקצועית ואולי אף היותו דמות אב למי מהם - כדי לנצלם מינית".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק