אישום: השכנים לא פינו דלת - וגרמו ברשלנות למותו של פעוט שנמחץ תחתיה

זוג מירושלים מואשם שגרם ברשלנות למותו של פעוט בן שנתיים, שנמחץ למוות תחת דלת בחדר מדרגות בבניין מגורים ב-2010. אביו של הפעוט המנוח, שכנם של הזוג, התריע בפניהם לפני המוות על הדלת שהייתה מונחת, לא מחוזקת, במסדרון במשך שבועות

חדר המדרגות לאחר הטרגדיה. "מראה מזעזע" (חדשות 2)

פרקליטות המדינה הגישה היום לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות כנגד קלרה וגבריאל לוי, תושבי שכונת קרית יובל בירושלים, אשר דלת ביתם מחצה למוות פעוט בן שנתיים במבואת בניין המגורים שלהם, בחודש נובמבר 2010.

בן השנתיים המנוח היה בנם של שכניהם של בני הזוג המואשמים. בכתב האישום מפורט כי בני הזוג לוי החליפו את הדלת בדירתם מספר שבועות לפני הטרגדיה. הבעל, כך לפי הפרקליטות, הנחה את מתקין הדלת להניח את הדלת המוחלפת בחדר המדרגות בבניין, לאחר שאמר לו כי בכוונתו להכניס את הדלת, ששקלה כ-60 ק"ג, למחסן המצוי במקום.

אשתו, כך בכתב האישום, ידעה כי עליה ועל בעלה להזיז את הדלת למחסן - אך לא עשתה כן. אביו של הפעוט שנמחץ למוות אף העיר לבני הזוג על המכשול המסוכן בחדר המדרגות, ועדיין, לפי הפרקליטות, הם לא עשו דבר.

בבוקר 2 בנובמבר 2010, זה קרה. אמו של הפעוט נכנסה עמו לחדר המדרגות, כשהוא בעגלה. לאחר שהאם הוציאה את בנה מהעגלה הוא צעד מספר צעדים ואז, באופן מפתיע, נפלה עליו הדלת הכבדה, שהייתה כאמור שעונה על קיר בחדר המדרגות.

ביום הטרגדיה סיפרה רבקה אור, חובשת בכירה במד"א, לחדשות 2 באינטרנט על המראות הקשים בבניין. "בהחלט מראה לא קל. אחרי כל כך הרבה שנות עבודה במד"א, לראות מחזה כזה זה דבר מזעזע. עם הגיענו ראינו מחזה נורא של שלוליות דם מתחת לדלת ובהמשך כתמי דם עד לבית הפעוט".

"כאמא לילדים וסבתא לנכד זה מחזה מאוד מאוד קשה לטפל במקרה כזה, שילד שפשוט ירד במדרגות איבד את חייו", הוסיפה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק