אישום נגד שוטר שסייע לעבריינים בתמורה לשוחד

חצה את הקווים? כתב אישום הוגש היום נגד משה רווח, רכז מודיעין בן 34 מאריאל, בעקבות חקירה ממושכת שנערכה נגדו במח"ש. רווח נאשם שסייע לעבריינים בתמורה לשוחד, הזהיר אותם מפני פשיטות של המשטרה על בתי הימורים שבבעלותם, חשף בפניהם את זהות המקורות שמסרו נגדם מידע במשטרה ואף עזר להם להתחמק מהשוטרים

כתב אישום חמור הוגש היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד משה רווח מאריאל, ש"חצה את הקווים" בעת ששירת כרכז מודיעין במשטרת ישראל, וניצל את מעמדו כדי לסייע לעבריינים בתמורה לשוחד. 

על פי כתב האישום, במסגרת תפקידו המשטרתי הכיר רווח בן ה-34 שני בעלי בתי הימורים הפועלים בעיר במרכז הארץ, שהעבירו לו סכומי כסף משמעותיים בתמורה למידע שהחיזק אודות פעילותם. רווח נאשם שהעביר אליהם התרעות על פשיטות שהשוטרים בימ"ר עתידים לבצע נגד בתי הימורים בעיר, ובהם כאלה שנמצאים בבעלותם, ותדרך אותם כיצד לפעול על מנת להכשיל גילויים על ידי הכוחות המשטרתיים שפעלו נגד בתי ההימורים באזור.

בחלק מהמקרים, כפי שמופיע בכתב האישום, רווח אף הודיע להם בסיומה של הפעילות המשטרתית שבאפשרותם לחזור לפעילות, ואף חשף בפניהם את זהות המקורות המשטרתיים שמסרו מידע נגדם במשטרה.

אך נראה שלא מדובר במקרה חד פעמי. מכתב האישום עולה כי רווח קיבל שוחד גם מנאשמים אחרים, והעביר להם בתמורה התרעות על פשיטות על בתי הימורים בעיר. בכתב האישום מצויין, כי רווח אשר מתפקידו היה לאכוף את החוק ולהילחם בשחיתות העבריינית, "חצה את הקווים" וניצל את מעמדו וסמכותו כשוטר כדי לבצע עבירות פליליות חמורות.

כתב האישום נגד רווח, שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים הוגש לאחר חקירה של צוות חשיפה במחלקה, והוא כולל עבירות של לקיחת שוחד, מתן שוחד, תיווך בשוחד, הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק