משרד המשפטים: יש אמנת הסגרה עם צרפת

במחלקה הבינלאומית של פרקליטות המדינה מבהירים היום כי אמנם צרפת לא מסגירה אזרחיה, אך קיימת אמנה במסגרתה ייתכן שיתוף פעולה סביב העמדתם לדין של שני דורסי לי זיתוני ז"ל, אזרחי צרפת. בפרקליטות מחכים לסיום חקירת המשטרה ואז יחליטו האם ישנה תשתית ראייתית מספיקה כדי לפנות לצרפת בבקשה להעמידם לדין

לי זיתוני ז"ל. בת 25 במותה (חדשות 2)

האם דורסי לי זיתוני ז"ל בתל אביב שנמלטו לצרפת - יעמדו לדין בארצם? בפרקליטות המדינה מבהירים היום כי בניגוד לפרסומים קודמים, בין ישראל לבין צרפת קיימת אמנת הסגרה, היא האמנה האירופית בדבר הסגרה, ובמסגרתה הוסגרו בשנים האחרונות מבוקשים רבים בין שתי המדינות.

עם זאת ציינו במחלקה הבינלאומית בפרקליטות כי צרפת ככלל לא מסגירה את אזרחיה, אלא מעמידה אותם לדין בשטחה על העבירות שביצעו, בהתקיים התשתית הראייתית הנחוצה.

בישראל כעת מנסים לגבש את אותה תשתית ולהחליט האם יש די ראיות להעמיד את החשודים לדין ובאילו עבירות. החלטה כזו, מציינים בפרקליטות, היא תנאי עוד לפני הפנייה לצרפת.

הבוקר התקיימה בלשכת ראש המחלקה הבינלאומית בפרקליטות ישיבה דחופה עם גורמי משטרת ישראל בנושא. הרשויות הישראליות בצרפת עומדות בקשר עם רשויות צרפת בנושא.

בפגישה הובהר כי חקירת תאונת הפגע וברח הקטלנית בבוקר יום שישי בתל אביב מצויה בעיצומה ועם השלמתה והעברת ממצאיה לידי הפרקליטות יוחלט על פנייה, כאמור, לצרפת. בפרקליטות מסרו כי "בשלב זה, מתבצעות פעולות נוספות בידי רשויות האכיפה בישראל , לרבות מול הרשויות בצרפת, שלא נוכל לפרטן מטעמים ברורים".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק