חברתה של התיירת: "הבטתי בה גוססת"

9 חודשים אחרי ששרדה את ניסיון הרצח ביער מטע בהרי ירושלים, הגיעה קיי וילסון לביהמ"ש המחוזי בי-ם כדי למסור את גרסתה ופגשה את 3 הנאשמים ברצח. וילסון סיפרה על רגעיה האחרונים של חברתה כריסטין לוקן שנרצחה מול עיניה, ועל הטראומה שמלווה אותה מאז: "שמעתי אותה נושמת ולא ניחמתי אותה ברגעיה האחרונים", סיפרה

פרשת הרצח ביער מטע: תשעה חודשים עברו מאז רצח התיירת כריסטין לוגן, שגופתה נמצאה כפותה ביער ליד בית שמש. חברתה קיי וילסון, שנפצעה קשה מדקירות, הגיעה הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים וגוללה את אירועי אותו לילה טראומתי. "שמעתי את נשימותיה של חברתי כריסטין לוקן, אך לא הצלחתי לנחם אותה ברגעיה האחרונים", אמרה מעל דוכן העדים.

מדובר בפעם הראשונה שהיא משחזרת את מה שאירע ביער מעל דוכן העדים. באולם, ישבו שלושת הנאשמים ברצח, והאזינו גם הם לגרסתה. וילסון סיפרה שתחילה היא וחברתה חשדו שחברי החוליה מתכננים לאנוס אותן, ולא הבינה שיש להם כוונה לרצוח אותן. "הם תלשו לי את תליון מגן הדוד שהיה על צווארי, אחד מהם קשר את ידי מאחורי גבי עם שרוכי הנעליים שלי", סיפרה בעדותה.  

השלושה: חברים בחוליית טרור מסוכנת

כתב האישום נגד השלושה הוגש בסוף ינואר האחרון. השלושה, פלסטינים תושבי תרקומיא וצוריף, נאשמים ברצח התיירת כריסטין לוגן וניסיון רצח מדריכת הטיולים קיי וילסון ביער מטע שבהרי ירושלים. כמו כן, נאשמים השלושה ברצח נטע שורק, מורה מזכרון יעקב שגופתה נמצאה סמוך למנזר בית ג'מאל שבאזור בית שמש.

השלושה, איאד פאטטפאטה, כיפאח גנימאת ומוחמד גנימאת, נעצרו כיממה לאחר ביצוע הרצח של לוקן בחודש דצמבר האחרון. לאחר המעצר, המשטרה ציינה כי ללא עזרתה של קיי וילסון, חברתה של לוגן, לא היה מתאפשר מעצרם של השלושה.

הנאשמים היו חברים בחוליה של 13 פלסטינים, שבין השנים 1997 ל-2010 היו מעורבים ב-21 פשעים: שני מעשי רצח, שני ניסיונות רצח, מעשי אונס ושבע התפרצויות לבתים, כשבחלק מהמקרים נגנבו נשאים מהבתים.

עם מעצרם של השלושה, הם קשרו את עצמם כאמור גם למעשה הרצח של נטע שורק, מורה מזכרון יעקב, בחודש פברואר בשנה שעברה. המשטרה לקחה דגימת רקמות של כיפאח גנימאת, ומצאה התאמה מלאה לממצאים שנתגלו בזירת הרצח, לאחר מכן גנימאת הפליל חשוד נוסף וביחד שניהם שחזרו את מעשה הרצח.

הנאשמים הודו בחקירתם גם בניסיון רצח זוג מבית שמש כנקמה על חיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי. "הם אמרו בחקירתם שמטרתם היא לרצוח יהודים", סיפר מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו לאחר החקירה.

לכידת חוליית הטרור - סיקור מיוחד

סוזן ניסתה לדקור אותו במפשעה

התיירת שנדקרה משחזרת את רגעי האימה

נמצאה גופת המטיילת שנעדרה

חשד: מורה נמצאה ליד מנזר

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק